Ubytování
a strava

Jak se na festivalu co nejlépe ubytovat a kam za dobrým jídlem.

Festivalové kempy

Hlavní kemp Luka a Steiner. Kempy jsou situované za vesnicí Eibenthal cca 2 km od centra dění. U obou kempů je skromné sociální zařízení (suché záchody a sprchy s potoční vodou). Parkování u stanu je možné jen v jedné části hlavního kempu.

Krajanský kemp

Krajanské kempy jsou v režii krajanů. Jejich počet a kapacita je nyní neznámá, ale pokusíme se vám je do odjezdu představit. Budou to louky u jejich domů, kam se vejde omezené množství stanů. Sociální zázemí bude pravděpodobně stejně skromné jako u hlavních kempů, ale uvidíme. Hlavní devizou těchto kempů bude větší soukromí a větší provázanost s krajany, protože věříme, že na kempy se navážou další služby, především jídlo. Cena za krajanský kemp je zatím také neznámá (tyto kempy nejsou v ceně vstupenky).

Ubytování u krajanů

Ubytování u krajanů nezprostředkováváme. Máme nějaké kapacity rezervované pro potřeby festivalu (vystupující). A co nemáme rezervované, není v našich silách řešit. Tedy neřešíme kdo, kde a za kolik pronajímá. Kontakty na všechny ubytovatele jsou na stránkách banat.cz a něco je na bookingu. Pár míst někde určitě bude, ala opravdu jen pár, protože většina je rozebrána buď námi jako pořadateli anebo stálými návštěvníky.

Jídlo a pití

Během festivalu budou fungovat stánky s občerstvením, restaurace Eibenthal a krajanské „restaurace“. Dále budou otevřeny místní krámky se smíšeným zbožím. Vodu pijte pouze balenou, která se bude prodávat U Medvěda a v areálu festivalu za nákladovou cenu. Nepijte vodu ze studní pokud vám to krajané neposvětí a vodu nevysvětí.

Restaurace Eibenthal

Čerstvé potraviny ze zahrádek a polí, maso z lesa nebo od místních farmářů a šikovné banátské kuchařky! Kdo byl na festivalu v minulých letech, dobře ví, jak vypadal bufet “U Rominy”. Tento projekt nás stál hrozně energie a dal práci skoro dvaceti lidem z naší vesnice. Personál možná není tak školený, ale o to srdečnější. Budeme velmi rádi, když nám kromě peněz a úsměvu zanecháte i online hodnocení. Na maps.google či tripadvisoru jsme jako Beerhouse Eibenthal. Česká restaurace v banátské vysočině se vydala do boje proti nudným rumunským eurorestauracím dole na dunajském pobřeží. Hvězdy i fotky potěší, je to totiž kampaň.

Krajanské restaurace

Stravování přímo u krajanů, povětšinou u nich ve dvoře. Nabídka je různá. Přesný seznam bude zveřejněn až v bulletinu ve chvíli, kdy budeme znát přesná místa, počet a nabídku od místních krajanů

Stánky

Stánkový prodej na ulici u domů krajanů. Nabídka je různá, doporučujeme si vesnici první dny projít. Občas se stává, že do Eibenthalu jezdí prodávat i lidé, kteří nejsou místní ani nežijí na ostatních českých vesnicích, proto jsme pro lepší identifikaci "pravých krajanů" označili jejich stánky cedulí "partner festivalu". Vizí festivalu je totiž podpora krajanů žijících na českých vesnicích.

Hospoda
"U Medvěda"

Legendy nelžou, jen se ztrácejí v prostoru a čase. Kdo nebyl u Medvěda, nebyl v Banátu. Štěstí, že tahle hospoda neumí mluvit. Protože kdyby mluvila, všichni bychom doma dostali zaracha. V hospodě “U Medvěda" můžete po celý den poslouchat skvělou hudbu, nebo se na produkci podílet. Hospoda otevírá v 8:00 a zavírá podle hostů, nejdéle však v 7:00 :)

Pivovar a manufaktura Eibenthal

Pivovar bude jednou v přízemí budovy vedle terasy restaurace. Jednou. Asi za dlouho. Do té doby budeme pivo Eibenthal vařit po jiných pivovarech a vozit z České republiky (zatím vaříme v pivovaru Cvikov). Otevření pivovaru se odvíjí podle toho, kolik vln koronaviru ještě projde a kolik toho projíte v restauraci a kolik tam do sebe vyklopíte piv.

Manufaktura je už o trochu dál a své místo má zatím právě místo pivovaru. Její výrobky naleznete v našem novém krámku, do kterého se dostanete z terasy restaurace. Mají ho na starosti Denisa s Rominou, manželky bratrů Pospíšilů a je to jejich království! Najdete zde širokou nabídku z naší manufaktury, ale také upomínkové věci, festivalový merch, pohledy. Běžte se do něj podívat!

Obchody

Základní potraviny lze koupit v místních obchodech a platí se v leiích. Všechny obchody se však (zcela v balkánském stylu) mění na hospody - bez problémů dostanete kávu či pivo, často i točené. Kdo by chtěl kouřit, může si buď ubalit mátu, která roste všude nebo zkusit nějaký obchod. Ptejte se místních. Kouření škodí zdraví, říkáme my, Kluci z Banátu.

Domácí produkty a suvenýry

Přivézt domů něco prostě musíte a výběr budete mít pořádně těžký. V mnoha domečcích v Eibenthalu i na Ujbányii uvidíte na jednoduchých upoutávkách za oknem či na vratech nabídku prodeje domácích produktů. Opravdu se vůbec nestyďte a neváhejte zaklepat - koupíte med, propolis, mastičky, čaje, marmelády, sýry, česnek, slivovici, likéry, typické rukodělné panenky i další lokální vymazlenosti. Platit lze většinou i v korunách, ale raději se domluvte předem. Je to oboustranně vítězná strategie - vy budete mít skvělý domácí eko bio produkt a místní od vás dostanou peníze - no nekupte to. Po počáteční nedůvěře už naši krajané umí nabídnout to, v čem jsou dobří. Myslete ale také na to, že ne všechny suroviny jdou vypálit a také ne každý prodejce je označen cedulkou “oficiální partner”. Zbytek je na vás. Na festivalu budou domácí produkty prodávat jak místní, tak přespolní, tak lidé, kteří nemají s vesnicí prakticky nic společného. A protože v minulých letech jste si přáli nápovědu, kdo je kdo, pak místní krajané, kteří ve vesnici žijí, budou mít u stánku jednotnou cedulku - Oficiální partner festivalu.

Festival není pouze jednorázovou akcí, jak pomoci místním, ale především velkou příležitostí, kdy máme možnost s místními krajany pracovat na společném projektu a ukázat jim, co všechno se za vzestupem Eibenthalu skrývá. Festival není o čtyřech dnech zábavy a výdělku, ale o dlouhodobé práci a vizi, která stojí za nastartováním celé vesnice. Cedulkou oficiální partner proto označujeme ty prodejce, kteří zde žijí celoročně a podílejí se v rámci svých možností na aktivitách vedoucí k tomu, že Eibenthal bude každým rokem o něco lepším místem. Oficiální partner se také staví čelem k přípravě a následnému úklidu celé akce.

Pitná voda

Vodu pijte pouze balenou. Bude na stáncích, v hospodě nebo krámcích. Vesnice Eibenthal je v údolí, v letním období jsou studny vyschlé, takže ty bakterie v nich jsou koncentrované právě na vás. Ne opravdu. Je to doporučení na základě zkušeností, kdy se festivalem prohnaly střevní vlny, co nechcete zažít. Bohužel nejsme schopni v místních podmínkách zajistit jiný a zaručený zdroj pitné vody typu cisterny. Nepijte vodu ze studní, ani když vám ji krajané posvětí. Oni jsou zvyklí. Vy možná také, ale možná také ne. Nepijte vodu ze sprch, na záchodech z kohoutku, z potoka ani jeho přítoků, i kdyby tam bylo napsáno, že je pitná. Pijte pouze balenou vodu.

Objednávka vstupenek

Ceník vstupenek

  Kontaktní údaje

  Jméno

  Příjmení

  Email

  Telefon

  Doprava na festival

  Směr dopravy

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Doplňkové služby

  1900 Nadstandard kupé (1900 Kč/os)

  600 Doprava lodí (600 Kč/os)

  400 Výlet na Dunaj (400 Kč/os)

  200 Výlet na Traskavec (200 Kč/os)


  Celková cena

  CZK

  Prodej vstupenek spustíme 1. ledna 2024

  Partneři festivalu

  Copyright Banát Festival 2024