Doprava

Informace k různým druhům dopravy při cestě na festival

Vlakem do Rumunska

Cesta Banát Expresem je jedinečná a unikátní záležitost. Dá se to přirovnat k vytoužené cestě na tábor spolu s lidmi, kteří se těší na tábor ještě více než vy. Souprava je dlouhá 500 metrů, má osmnáct vozů různých typů a veze přes 900 podobně nastavených spolucestujících, se kterými budete prožívat následujících šest dní a nocí.

Expres bude vyjíždět 20.8.2024 z Prahy (nádraží upřesníme) kolem 16 - 17 hodiny (čas upřesníme) a následně z Brna (nádraží upřesníme) kolem 19 - 20 hodiny (čas upřesníme) a do cílové stanice Orsova dorazí 21.8. po poledni. Návrat z festivalu bude v pondělí 26.8. ráno (cca ve 4 hod. v Brně a cca v 8 hod. v Praze)

Vlaková souprava se bude skládat z několika “zón”. V přední části vlaku budou vozy nadstandard. Poté bude následovat společenská zóna, kde budou otevřené vozy pro setkávání. Pak máme většinou jeden kuřácký vůz a na konci soupravy jsou standardní vozy.

Lůžková zóna - vozy dělené na jednotlivé kupé pro 8 osob s možností rozložení lehátek pro 6 osob. Tyto kupé tedy obsazujeme počtem 6 osob. Volbu těchto vagónů/kupé je nutno provést v objednávce a je za příplatek 1 900 Kč..
Standardní zóna - vozy dělené na jednotlivé kupé pro 8 osob určené pouze k sezení (tedy bez možnosti rozložení lehátek). Tyto kupé obsazujeme počtem 8 osob.
Party zóna - volné vozy s občerstvením určené pro setkávání všech. V těchto vagónech nemá nikdo určené stálé místo, ale lze Vás v případě zájmu umístit poblíž.
Kuřácká zóna - jediný kupé vůz, kde lze kouřit. Jinde je kouření zakázáno, pod trestem vystoupení z vlaku. V případě zájmu o tento vůz je potřeba nám to sdělit v doplňující objednávce.

Pohyb mezi vagóny není nijak omezený, můžete projít celou soupravou tam a zpět, ale zároveň ve vlaku bude působit security služba, která především v noci bude zábavu směřovat do otevřených vagónů, k tomu určených.

Občerstvení ve vlaku:
V Banát expresu bude zajištěno pouze pití (pivo, víno, limo, voda) a něco drobného k pivu. O jídlo se pak stará každý sám. A kdo si chce trochu zasoutěžit a zároveň pohostit a poznat další táborníky, pak je tu pro vás další ročník akce “Peče celý vlak”. Nachystat můžete vše: řízky, paštiky, tousty, žáby, buchty, bábovky, pouze je zákaz to ve vlaku přihřívat na ohni. Věříme, že si poradíte, předvedete svůj kulinářský um, pohostíte sebe i spolucestující a už cestou tak vytvoříte táborovou partu. Na cestu zpět budou připraveny k zakoupení svačinové balíčky.

Pravidla soutěže:
Soutěží vždy celé kupé dohromady. Pokud se budete chtít soutěže zúčastnit, vylepíte si menu na dveře svého kupé tak, aby bylo vidět z uličky (pokud přestáváte soutěžit, menu schováte, pokud zase začnete soutěžit, menu znovu vylepíte).

Porota:
Každý cestující vlakem dostane v případě zájmu pět žetonů. Žetony pak odevzdá v pěti různých kupé, kde mu nejvíce chutnalo. Udělit svému jídlu žeton je povoleno pouze v případě, že vám to opravdu chutná (a tak jako u jiných kupé pouze jeden za osobu). Výherce: kupé, které bude mít nejvíce žetonů

Jízdní řád

16:15 Praha - Nádraží Holešovice
19:05 Brno - Dolní nádraží
20:06 Lanžhot/Kúty 🇸🇰
23:39 Štúrovo/Szob 🇭🇺
4:12 👮🏼‍♂️ Lökösháza
6:15 👮🏼‍♂️ Curtici (+1h) 🇷🇴
12:11 Orsova

Busem do Rumunska

Cesta autobusem je určená pro ty, kteří se chtějí podívat i do dalších českých vesnic a strávit v Banátu více času ve své režii (ubytovatele můžete najít na stránkách banat.cz, co vše vidět a kudy jít najdete na mapy.cz). Autobus odjíždí už v pátek 16.8.2024 kolem 18:00 hod. z Prahy s následnou zastávkou v Brně. V sobotu 17.8.2024 dopoledne budete moci vystoupit dle zájmu na Svaté Heleně (kde bude probíhat akce Helenské posvícení) anebo dojet až na Eibenthal. Co budete dělat dále je na vás, my vám v ceně dopravy nabízíme ještě svoz do Eibenthalu v úterý 20.8.2024 odpoledne (cca 15:00) ze Sichevity od kostela." Ve středu 21.8.2024 přijedou kolegové vlakem a můžeme začít :)

Plavba po Dunaji

Pro otrlé námořníky nabízíme možnost zpestření si cesty na festival lodí. Z vlaku v Oršavě si přes silnici dojdete 200 metrů k Dunaji a poté se budete plavit 35 km po největší přehradě na Dunaji - přehradě Železná vrata. Cestou proplujete dunajskou soutěskou, kde se Dunaj ze šířky 1,5 km zúží na 200 m a pod vámi bude 80 m hloubka. Plavba bude trvat cca 2 hodiny. Poté Vás loď vysadí pod Eibenthalem a zbylých 8 km už dojedete autobusem. Kapacita této dopravy je omezená a lze jí objednat pouze v kombinaci s dopravou vlakem. Celý přesun z Orsovy na Eibenthal bude trvat cca 3 hodiny.

Automobilem

Pro dopravu po vlastní ose doporučujeme cestu: Praha - Brno - Bratislava - Budapešť - Szeged - Arad - Temešvár - Lugoj (vše po dálnici). Pak sjeďte z dálnice na obchvat Lugoje na kvalitní silnici první třídy DN6 a přes Caransebes dojeďte do Oršavy. Na první kruhové křižovatce odbočte doprava proti proudu Dunaje. V Oršavě si můžete v supermarketech koupit, co potřebujete (Billa, Penny), nebo vyměnit peníze (banky, bankomaty). Pozor, je to poslední možnost načerpat pohonné hmoty, další pumpa už nebude. A pak už zbývá jen vyrazit na západ po silnici DN57 přes obec Dubová až k odbočce na Eibenthal. Existují dvě cesty nahoru - jedna šotolinová a jedna asfaltová. Doporučujeme hned tu první asfaltovou, která začíná u mostu přes potok Ljubotina. Následuje osmikilometrové stoupání v serpentinách (není do nich vidět - jeďte pomalu - bude provoz). Nakonec vyjedete na horizont s křižovatkou U Křížku. Vy pokračujete rovně. Po relativně prudkém esíčkovitém sjezdu již uvidíte první eibenthalské domky a pomalým tempem projíždíte vesnici - pozor na psy, kočky, návštěvníky, želvy, děti a ostatní drůbež. Všechny majitele aut prosíme, aby své miláčky během festivalu nepoužívali k přesunům po vesnici. Takže ideálně ve středu přijet, pak nechat koně pod kapotou odpočívat, a v neděli odjet. Máte nohy, kouzelný plášť nebo taxíky. A je to všude kousek. Děkujeme. Nezapomeňte si koupit cestou na festival (bez problémů i na netu předem) dálniční známky pro Slovensko, Maďarsko i Rumunsko. Pozor - rumunská známka “rovinieta” je nutná pro všechny silnice (nejen dálnice). Rumuni ji tak jako ostatní odečítají elektronicky z SPZ přes kamery.

Objednávka vstupenek

Ceník vstupenek

  Kontaktní údaje

  Jméno

  Příjmení

  Email

  Telefon

  Doprava na festival

  Směr dopravy

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Doplňkové služby

  1900 Nadstandard kupé (1900 Kč/os)

  600 Doprava lodí (600 Kč/os)

  400 Výlet na Dunaj (400 Kč/os)

  200 Výlet na Traskavec (200 Kč/os)


  Celková cena

  CZK

  Prodej vstupenek spustíme 1. ledna 2024

  Partneři festivalu

  Copyright Banát Festival 2024