Turistika

Turistika při festivalu

Vzhledem k tomu, že se budete nacházet v krásné přírodě Almašských hor a bude Vás to lákat se trochu porozhlédnout, nabízíme pár tipů, co stojí za to vidět. Oblast je od roku 2022 nově zmapovaná od KČT, kdy proběhlo nové značení cest a rovněž byla vydána nová mapa Banátu.

Vápencová jeskyně Ponicova a plavba dunajskou soutěskou

Dobrodružný výlet do národního parku Železná vrata. Autobusem se z Eibenthalu přesuneme 20 km k obci Dubová, kde vystoupíme a půjdeme do velké vápencové jeskyně Ponicova. Jeskyní se každé jaro prožene velká voda, atak v ní nejsou žádné chodníčky ani osvětlení. Před jeskyní a v jeskyni jsou těžší úseky (po kamenech přes potok, možné brodění, čtyřmetrový rumunský žebřík, nestabilní kameny, tma atd. Jeskyní Ponicova projdeme skrz naskrz (500 m) až k Dunaji, kde budou připravené loďky (motorové čluny pro cca 13 osob). Do nich nasedneme a proplujeme nejkrásnějším úsekem Dunaje – Dunajskou soutěskou (Dunaj se mezi skalami zužuje z dva kilometrů do 200 metrů a díky tomu nabírá až 80 ti metrové hloubky). Po proplutí soutěskou nás čluny vysadí v obci Dubová, kde po občerstvení v nastoupíme zpátky do autobusu, se kterým se vrátíme zpátky do Eibenthalu. Časově vyjde výlet na cca 4 hodiny. Odjezdy na výlet jsou ve čtvrtek a pátek vždy v 8:00, 9:00, 10:00 a 11:00. Na výlet je nutné se přihlásit dopředu prostřednictvím objednávky a vzít si na něj vhodnou obuv a hlavně BATERKU. Kapacita omezená. Jedná se opravdu o krásný a osvědčený výlet.

Výlet na skalní masiv Traskavec

Bude to do kopce, ale výhledy za to stojí. Je tam dokonce takový výhled na Dunaj, že zde rakousko-uherská armáda měla vojenskou posádku, kteří střežili Dunaj a vyhlíželi turecké lodě. Autobusem se z Eibenthalu přesuneme 30 km pod Traskavec a začneme stoupat. Během 3,5 km vystoupáte ze 100 m.n.m. od Dunaje na vrchol Traskavce 755 m.n.m. Když si vynesete svačinu a pivo, dáte si svačinu a pivo a uděláte si pár selfíček, poté půjdete jinou cestou pět kilometrů zase zpět k Dunaji. Tam na Vás bude čekat autobus a snad i otevřená hospoda. Na výstup a sestup máte přibližně pět hodin, takže žádný stres. Na výlet s Vámi nepůjde žádný průvodce, je tedy vhodné mít sebou offline mapy.cz anebo papírové mapy anebo stopovat někoho, kdo mapu má :) Celá trasa je po rumunské červené turistické značce (červený svislý pruh). Výlet časově vyjde na sedm hodin. Odjezd je ve čtvrtek a v pátek v 8:00 a 10:00. Na výlet je nutné se přihlásit dopředu prostřednictvím objednávky. Kapacita je omezená. K tomuto výletu existuje ještě alternativa a to z Traskavce dojít až na Eibenthal.

Vyhlídka Znamana

Je to kousek, pět kilometrů z hlavního kempu, výškově 400 m nahoru. Kousek pod vrcholem je studánka a na táhlém vrcholu dostatek louky na válení a sváču :) Kopec Znamana má výšku 808 m.n.m. a je z něj vidět desetkrát více Srbska než Rumunska. Na Znamana vede žlutá turistická značka.

Vyhlídka Cucuiova

Další krásná vyhlídka. Tentokráte na zelené turistické značce je kopec Cucuiova s výškou 754 m.n.m., ze kterého je kruhový výhled na oblast Srbska i Rumunska. Výlet zabere z Eibenthalu přibližně čtyři hodiny. Můžete zvolit sestup nahoru a dolů, nebo to vzít okruhem kolem hřbitova a do vesnice se dostat z druhé strany.

Kaskády na Tisovici

Kaskády na Tisovici jsou novým místem, kam se z Eibenthalu vydat. Kaskády v posledních dvou letech byly cílem velké ekologické akce, kdy byl vyčištěn tok od historického nánosu odpadu, který sem proudil (díky dlouhodobě neřešenému odpadovému hospodářství) z vesnice Eibenthal. Systém vodopádů a kaskád má být v červnu 2023 vyznačen a také zajištěn chyty a lanky.

Výběh na Kovárnu

Pro fanoušky, kteří se nechají snadno vyhecovat bude opět připraven kopec Kovárna. Kovárna stojí na stále stejném místě, je stále stejně strmá a pořád si na ní lidé dokazují, že jsou sportovci. Prvním sportovcem, který ji mohl zdolat byl praotec Čech. Bohužel či bohudík se ale se slovy do tohohle krpálu nepůjdu před ní otočil a raději později vystoupil na "placatou" horu Říp ...

Vysokou laťku nasadili lyžaři z Lokomotivy Teplice, takže se rekord mění maximálně jednou za rok. Aktuální rekord je neuvěřitelných 1:11 min. Startuje se u potoka před hospodou “U Medvěda” a cíl je - kde jinde, než na kopci nad vámi u legendárního místa u tři vlajek. Známka punku a kvality je čas pod dvě minuty. Nejlepší běžec bude vyhlášen v sobotu večer na festivalu a získá vstupenku (i s dopravou) na příští ročník. Výběh bude stopován oficiálním rozhodčím každý den festivalu. Fandění běžcům patří ke koloritu našeho festivalu. Zkuste to také. Alespoň kvůli tomu výhledu.

Objednávka vstupenek

Ceník vstupenek

  Kontaktní údaje

  Jméno

  Příjmení

  Email

  Telefon

  Doprava na festival

  Směr dopravy

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Nástupní místo

  Počet dospělých

  Počet dětí do 15 let

  Doplňkové služby

  1900 Nadstandard kupé (1900 Kč/os)

  600 Doprava lodí (600 Kč/os)

  400 Výlet na Dunaj (400 Kč/os)

  200 Výlet na Traskavec (200 Kč/os)


  Celková cena

  CZK

  Prodej vstupenek spustíme 1. ledna 2024

  Partneři festivalu

  Copyright Banát Festival 2024