Yedoo na Festival Banát!

Na letošním festivalu se můžete svézt vlakem, autobusem, lodí, koněm, ale také koloběžkou! Naši kamarádi z YEDOO opět vyráží do Banátu s velkou půjčovnou koloběžek!
 
I letos se budete moct prohánět dlouhým údolím Eibentálu na koloběžkách Yedoo. Ty přijdou vhod nejen pro přesuny mezi kempem, hospodou u Medvěda a hlavní stagí, ale i při toulkách po banátské krajině.
 
Přes den budou otevřené dvě stanoviště půjčovny – poblíž hospody u Medvěda a kempu (9:30-19 hod.). Navečer (18:00 – 20:00 hod) také u hlavní stage. Zapůjčení koloběžky máte 1. hodinu zdarma, každá další vás přijde na dva modré Banáty/Lei/Ron. K zapůjčení budete potřebovat doklad totožnosti a střízlivou hlavu!
 
Novinkou letošního koloběžkování je odměna za jízdu do kopce. Když vrátíte koloběžku na stanovišti u kempu, budete na konci každého dne zařazeni do slosování o skvělé ceny jako koloběžkové zvonky, láhve, náušnice apod. Chceme tím festivalové účastníky motivovat nejen ke zdravému pohybu, ale i ke zvýšení oběhu koloběžek mezi lidmi.
 
S Yedoo vzrušení nikdy nevyčerpáte
 
Nakonec pár Yedoo tipů na bezpečnou jízdu:
Koloběžka není bicykl! Koloběžka se za jízdy, kvůli odlišné konstrukci, chová úplně jinak než kolo. Rovnováhu na kole můžete udržovat pomocí tří bodů – řídítek, sedla a pedálů. Na koloběžce jeden bod (sedlo) odpadá, a když se pustíte řídítek i třeba jen jednou rukou, jen stěží udržíte rovnováhu. Proto si na to dejte pozor! Když si budete chtít za jízdy narovnat brýle, upravit vlasy nebo se třeba jen podrbat, raději nejdříve zastavte.
  
Pozor na “neklidné“ zadní kolečko
Ve chvíli, kdy opadne počáteční opatrnost a vy si myslíte, že máte vše pod kontrolou, může vás koloběžka pořádně překvapit.
Dojde k tomu většinou při sjezdu, když před zatáčkou dostatečně nezpomalíte a nepřenesete váhu na zadní kolečko, které má, nezatížené, tendenci uskakovat.
Jak tedy nejlépe zatížit zadní část koloběžky? Ještě před sjezdem posuňte nohy na stupátku co nejvíce dozadu, v zatáčce přeneste většinu své váhy dozadu tak, že vystrčíte zadek. Před vjezdem do zatáčky nezapomeňte zpomalit, brzděte ale opatrně a s citem - více přední brzdou a jen lehce zadní, aby se zadní kolečko nedostalo do smyku. Nevymelte se na výmolech
 
Dávejte pozor na terénní nerovnosti. Kolo nerovnosti přejede, ale stupátko už ne a prudké zbrzdění vás může, dřív než se nadějete, vyhodit z rovnováhy.
Pokud se ale naučíte číst terén a předvídat situace, můžete se i s koloběžkou vydat na banátské polní stezky bez větších problémů. PS: O stupátko koloběžky se nebojte, to je na škrtance připravené.
 
Paní Zmeková! Žabky ne!
Nezpevněná obuv s kluzkou podrážkou vás může zbytečně připravit o radost z jízdy i energii tím, že vám nedovolí při odrazu pořádně zabrat. Tenisky jsou ideální.
Levá, pravá. Střídejte nohy nejlépe po šesti odrazech, při jízdě do kopce volte kratší a častější odrazy.
 
Přejeme šťastnou jízdu!