Vyjakomy: Cesta autobusem? Nejhrubější večírkek roku..

 

Českolipská kapela Vyjakomy se vydává vstříc druhému pokusu na banátském festivalu. Ten první byl hodně zajímavý, zpěvák a kytarista si po půl hodině v Eibentále zlomil ruku, když se snažil zeslejdovat po nájezdu z kulturáku. Oprávněně ho pak zvolili kamarádi vítězem českolipské “darwinovy” ceny. Jen pro pořádek, cenu po něm loni převzal organizátor Štěpán, který na neosvětlené babetě netrefil cestu, ale skálu. “Jsem rád, že jede opět Dan a já budu tento prestižní titul opět moci předat”, těší se Štěpán.

Čau čau, tak prej stejně jako my i vy se letos vydáváte do Banátu. Jak jste se o festivalu dozvěděli?

My jsme Českolipáci (a jeden Děčíňák), takže o Banátu v podstatě  nemůžeme nevědět, když lidi z organizačního týmu bydlí ve stejném městě. Máš-li kapelu a pohybuješ se v kulturních kruzích, tak to minout nejde absolutně. Pamatuju si třeba na rozzářený a úplně vyjetý ksichty Lípáků po prvním ročníku, to byl, myslím, první kontakt :)

 

Banát, 1200 km autobusem a žádný all inclusive hotel. Jak se k nám těšíte?

My už na fesťáku hráli před dvěma lety, takže vlastní zkušenost máme. Jako ta jízda v buse je masakr. Na záda, na nohy, na játra. Autobus se promění na místo, kde probíhá jeden z nejhrubějších večírků roku. Přímo za jízdy, na silnici. A pak tě to po několika nekonečných hodinách vyplivne na místě, který tě sežere jako hladový zvíře. Stojíš tam, seš fakt rád, že máš cestování za sebou a koukáš na tu krásu kolem sebe, dáváš koupačku v Dunaji a čekáš. Čekáš, co se bude dít.  A ono se toho začne dít celkem dost. Ano, těšíme se.

Jak jste se jako kapela potkali a dali dohromady?

Stalo se to před 10 lety. Je to naprosto standardní příběh mladíků, kteří mají velmi rádi hudbu a mají potřebu jí dělat a skrze ni sdělovat svoje názory na svět. Zároveň se trochu nudí životem na malém městě, což se za ty roky výrazně změnilo. Ve výsledku je to pak krásný způsob, jak z domova legálně zdrhnout na pivo.

Existujete tedy už 10 let, což už je dostatečně dlouho. Existuje nějaký moment ve Vaší historii, který byste změnili, kdybyste měli tu možnost?

Nic bychom neměnili. Vše se děje, jak má. Co se mělo stát, to se stalo. Co se stát nemělo, to se určitě stane.

Na co se můžou fanoušci těšit v rámci Vašeho vystoupení v Banátu? Proč by si neměli nechat ujít právě Váš koncert?

Těšit se můžou na nové písně, které do Banátu povezeme. Dost se snažíme, abychom do Banátu přivezli novou desku, na které právě pracujeme, ale trochu se obávám, že to nestihneme. Těšit se můžou na nový sound. Těšit se samozřejmě můžou na návrat Kokota festivalu.

Co byste radši: Setkání s medvědem nebo U Medvěda?

U Medvěda to bývá někdy tak hustý, že na tuhle otázku vlastně neznám odpověď.

Máte na srdíčku nějakou otázku na nás, organizátory?

Dacia games? O co jde?

Organizátoř: To byste rádi věděli co?! My to ještě totiž taky přesně nevíme, ale budeme to vědět za měsíc, kdy to řekneme všem:)

FACEBOOK

Účinkující

Jícha Honza

Best before end

Wolf Lost In the Poem

Vasilův Rubáš

Redlová Lucie