Vítejte na Festivalu v Banátu!

 

 

Vítáme Vás na stránkách Festivalu v Banátu. Letošní ročník volně navazuje na tradici kulturně hudebních festivalů, které se v minulých letech konaly na území  českých vesnic, převážně pak v Gerniku. V letošním roce se po mnoha letech vrací festival do Eibenthalu, kde se akce uskuteční v termínu 16. 8. - 18. 8. 2012. Na letošní festival bude vypraveno několik autobusů nejen pro fanoušky, ale také pro kapely. Na návštěvníky tak čeká prává banátská jízda už v autobuse, v němž budou moci cestovat se svými oblíbenými kapelami. Účast na festivalu v Banátu potvrdilo již několik známých kapel, jako je Divokej Bill, Mňága a Žďorp a Jan Budař a Eliščin band či alternativci OTK, Květy a další.

Festival propojí jak českou, tak ikrajanskou hudební scénu, vystoupí na něm několik vesnických kapel a souborů. Asi nejdůležitější jsou v současné době informace o dopravě; tu organizujeme hromadně autobusy, které budou vyrážet ve středu 15. 8. odpoledne z České republiky, návrat je plánován  na pondělí brzy ráno tak, aby někteří stihli svá zaměstnání. Balíček zpětné dopravy a vstupenky na festival bude stát příjemných 2600,- Kč. V této ceně je zahnuto i kempování.

Při festivalu bude zřízena tvůrčí dílna v režii YMCA Brno, bude "otevřena" vesnice s možností nahlédnout pod ruce místním řemeslníkům a samozřejmě si koupit zajímavé suvenýry. Pro děti bude připraven stan, kde se budou vysílat české pohádky, a vy se tak budete moci v klidu věnovat oblíbeným kapelám.

Celou hudební akci zaštitují organizace Dovolená v Banátu a Člověk v tísni, výrazně jim přitom pomáhá česká ambasáda v Bukurešti, České centrum v Bukurešti, hudební klub Progres, VSJ group Dílna film, Ondřej Ježek a studio Jámor, starosta Eibenthalu a Ujbányje Viktor Doskočil, Český spolek a YMCA Brno.

V Banátu na viděnou!

 

FACEBOOK

Účinkující

Řehák Jirka

Kluci z Eibenthalu

Váchal Vladimír

Fredy & Krasty

Mermomoc