Vasilův Rubáš a safari s upíry!

Ahoj, Vasil nebo Rubáš?

R: Tady Rubáš!

V: Tady Vasil!

 

Festival Banát 2015 a Vasilův Rubáš - co jste si říkali, když od nás přišla úvodní nabídka k vystoupení v Banátu? Tuším že to bylo před loňským festivalem, ale z časových důvodů se to podařilo až letos..

R: Jj, to si pamatuju a už tenkrát nás takovej výlet zajímal a celkem jsme ronili slzy zármutku, když jsme nakonec jet nemohli. Letos je to parádička, poněvadž jedeme. :) Od první chvíle jsme to začli hrotit s fanoušky, ať jedou, a myslím si, že máme slušně pochystáno na parádní týjdenní litku romantický výlet!

V: Já nejdřív myslel, že nám někdo nabízí banány. Ale banány z Rumunska?

 

Čtyři dny uvěznění v jednom údolí na úpatí rumunských Karpat, bez signálu a bez možnosti odjezdu, co očekáváte od Banátu?

R: Přesně tohle, plus domácí pálenky a jídlo = totální mentální detox, prostě výplach moderního života až trapně jednoduchým způsobem :)

V: Od Banátu… Především žádné banány, ale třeba safari s upíry... Mají tam safari s upíry?

 

 

Banát je docela daleko od Prahy..už jenom ta cesta autobusem, vlastně již při nástupu začíná banátský festival...

R: Asi bych kecal, kdybych řekl, že se toho vůbec nebojíme. Ale známe se a víme, co dokáže taková cesta busem/dodávkou/pěšky udělat. Člověk se rozjede a nejen vozem, takže občas sebou může až fláknout o zem. Tím skutečným nepřítelem je však člověk sám sobě. Bohužel už teď vím, že ta kalba cestou za ty následky stojí, ...což není úplně fajn set-up k tomu, jak přežít zbytek festu…

V: Víceméně je už teď jasné, že si budeme pamatovat maximálně nástup do autobusu...

 

Vy jste se do propagace vrhli po hlavě a zatím vévodíte kapelám podle počtu fanoušků, což může být pro některé docela překvapení. Věříte, že naplníte celý autobus? Co můžete pasažérům nabídnout? :)

R: Tak to je jasný, cílíme totiž na double-decker! Nabídnout? Ale jo, můžem, a fanoušci asi celkem ví, jak to bude vypadat… No tralala a jedem… Co k tomu dodat, že?

V: Naši fanoušci totiž mají rádi speciální způsob cestování, tzv. indický vlak.

 

INDICKÝM VLAKEM DO RUMUNSKA! S VASILEM I RUBÁŠEM!

 

Jak jste to vůbec dokázali, kudy jste všude komunikovali?

R. Odstartoval to je velmi briskní břitvo-ostrý ňůsletr sdílený na facebook, který nám bánátští hned šérnuli. Náš facebook (www.facebook.com/vasiluvrubas - pozn. red.) si celkem hejčkáme, takže hodně tam. Samo, že web nebo instáč taky jede.

V. Mám pocit, že jsme to říkali i na koncertě. Doufám...

 

Rumunsko - jak jste na tom s touto balkánskou kráskou? Mnoha lidmi podceňovaná země. Cestujete rádi?

R: No mocinky moc, ty kluku ušatá! Úplně ze všeho nejvíc a nejdál! Kdo nás chce pozvat kamkoliv, tak každopádně jedeme! A to jako hodně rádi. My si totiž na výletech dost zakládáme. Výlet je totiž druhé nejřvanější slovo v autě, kterým terorizujeme našeho řidiče. To první je “BENZÍNKÁÁÁÁÁÁÁ!!!” (a to třetí je: džerkyyyy!!!)

V: Rumunsko je, řekl bych, dost oblíbená destinace a my si tam rádi zahrajeme. :)

 

Jak se vyvíjí kariéra Vasilova Rubáše? Čím dál více se zapojuji do české hudby, tím více o vás slyším..je to náhoda?

R: Ježiši, ale to je dobře!!! No jen houšť, nějak ty žebříčky dobudout musíme, žejo! Jako, né, že by to nešlo ukrutně pomalu, ale furt nás to baví.

V: Ano, jsou různé strategie. Někdo například hraje deset koncertů pro tisíce lidí, někdo zase tisíce koncertů pro deset lidí. Je potřeba najít nějaký kompromis, že… Ale hlavně, že nás to baví...

 

Co přesně?

To, že si ze sebe veřejně děláme prdel, tak to je zatím boží.  

 

Mrkni na line up - co si nenecháš určitě ujít?

V: Mám obavu, že si to stejně nebudeme pamatovat… Nejdůležitější bude nenechat si ujít autobus.

R: Já si skusím nenechat ujít všechno, protože skvadra, co jede na Banát, je super, fakt dobrý výběr… Bohužel přesně vím, jak to dopadne. :)