Startujeme! Începem! Festival Banát 2016..

 

Startujeme! Începem! Festival Banát 2016..

Takže jestli už jste vydýchaní, dáme si to ještě jednou :) … Vypouštíme mezi Vás banátského Draculu = nebroušený antracit = nejlepší český festival v Rumunsku = Festival Banát 2016.

A co jsme si pro Vás letos připravili?

Stejně jako loni se budete moci na festivalu kochat a juchat po čtyři dny. Potvrdilo se totiž, že člověk vydrží všechno :) Navíc tento rok by nám mohlo přát i počasí (ťuk ťuk ťuk). Banátská zvěř totiž střádá zásoby na zimu v nezvyklém množství a nezvykle brzy, což značí dvoje - bude tuhá zima a 17.8. až 21.8.2016 nebude pršet …. to, konec konců, potvrdil i místní rodák Tibi, když na otázku jestli bude v létě 2016 vládnout nečas řekl: “Nebude”. Nebudou se ani zdražovat vstupenky/jízdenky, takže ode dneška se můžete objednávat na festival přes formulář na našich stránkách za ceny 3299 Kč do 31.12.2015 a od 1.1.2016 za 3499 Kč. Opět funguje věrnostní systém, kdy kvůli omezené kapacitě držíme banátským držákům 500 míst do konce roku 2015. A fesťáček pod stromeček (pokud pod stromeček nevymyslíte nic lepšího, jakože nevymyslíte) také bude fungovat.

 

OBJEDNÁVKA FESTIVAL BANÁT 2016 ZDE!

Dále bychom chtěli obhájit pozice v kulturní rovině a zahájit ofenzívu v banátské nerovině, tedy výletech v okolí Eibenthalu po nových trasách. Ještě to musíme dotáhnout (finálně prošlápnout a označit), ale Vaše turistická srdíčka budou v kopcích tlouct a plesat :) Vše se včas dozvíte :)

 

Kulturní rovina

 

Hlavní stage: účinkující Vám představíme postupně, stejné místo, letošní zvuk a stejný moderátor.

Stage U Medvěda: tak určitě - hrát na dvorku pro 300 lidí je pro kapely čím dál prestižnější … a aby to pro ně bylo i bezpečnější, opravíme pár prken, aby se nám zase nepropadli :)

Kulturní dům: loni nám vypomohl Jirka Řehák. Místo puštění jednoho dokumentu tam byl tři dny a kulturák se stal nejopěvovanější novinkou. Takže letos znovu s Jirkou. Divadlo Krabice žije!

Stage Záchody/Zkušebny - kamarádi ze Zkušeben měli na starosti elektrostage a své fanoušky si také našli, takže není co měnit.

V ubytování ani stravování žádné velké změny neplánujeme. Loňská novinka - Bufík U Rominy, která nahradila stravování v kulturáku se Vám líbila, takže ji jen vyladíme. Stejně tak jídlo ve stáncích, kde se dá asi vylepšovat pořád :) Pivo a víno zůstává rumunské.

To v dopravě na festival nás napadla změna a to vyměnit autobus za vlak, což by bylo legendární :) Ale je to běh na dlouhou trať, takže budeme bojovat a počítejme zatím s dopravou autobusem.  Ono je nakonec stejně jedno jak, hlavně se na festival nějak dostat :)

Těšíme se Vás

FACEBOOK

Účinkující

Havel Standa ze Srbska

Štěpán, Tibi a Honza

Jiří Řehák

Vasilův Rubáš