Ruby & Vasil - diskoduo z Bahnátu?

Stačil jeden rok a Vasilův Rubáš se stal banátskou legendou. To asi k otázce stačí.

R: eeeeeeee….jo? Jak moc?

V: Stačily čtyři dny a nic si nepamatuju...

 

Co pro vás znamenal Banát před odjezdem a co pro vás znamená nyní..

R: předtím: slovo, potom: pojem. Před odjezdem jsem o tom nevěděl. Pak jsme se ocitli v naprosto jiném světě. Dobře, pojali jsme to sice jako dlouhou párty, takže jsme si zážitek ...umocnili, ale to každý a asi proto to bylo tak skvělý a tak málo si pamatujem. To co tam jde z lidí za energii je jedinečné, to si pamatuju. Možná by se dalo říct, že duch místa frčí v něčem hodně hustym a čistým ;)

V: Já si nic nepamatuju, takže z toho usuzuju, že to muselo bejt mocný. Asi tak jako Chuck Norris po ránu, nebo Albus Brumbál na kokainu.

 

NEJŠÍLENĚJŠÍ JÍZDU DO BANÁTU SI MŮŽETE OBJEDNAT PRÁVĚ TADY!

 

K propagaci a shánění fanoušků jste se loni postavili úplně nejlépe ze všech kapel a hned při odjezdu jsme si s Rubym plácli na to, že když příští rok dáte dva busy, jedete znova. To je výzva!

R: Výzva? Pro koho, jak? :D Šlapeme do toho obecně, jednak jsme zvyklí z reklamek a jednak, jak chceš dělat věci jinak? Na půl plynu? Pitchovina! (od slova Pitch - smola).

V: Když dáme dva busy, v jednom bude Ruby a v druhém já a ty busy budou muset celou cestu jet vedle sebe. Ale jo, to by bylo skvělé promo. Kdo zaplatí pokutu? A další pokutu. A kauci za řidiče ve vazbě.

 

Loňský Banát byl loni poprvé na čtyři dny, hudební maratón zkomplikovalo počasí, bahýnko, a kdo blbě dezinfikoval tak mu sedlo něco i na střeva. Jak jste se s tímhle poprali vy? Stane se VR stálicí banátského pekla?

R: Myslíš s tím humroidním, pošmournym bahnátím hnusem? Totiž počasím? No s tím se dá akorát smířit a pít víc višňovky…takže úplně v pohodě. Stálicí? Ale tak to je spíš na lidech, mně se tam líbí (i přes to, že chodíš krz mraky a tím vlhneš litr vody na metr chůze).

V: Já jsem zcela jistě dezinfikoval dobře, proto jsem ocenil skotštější počasí, které je na kocoviny mnohem lepší než horko. Ještě si na mě vzpomenete, až vás bude budit třicet stupňů ve stanu po třech hodinách spánku…

R: Myslíš, že budeme stálicí Bahnátu?

Š: Já věřím, že jsme si vybrali horší počasí a letos bude krásně. Já mám v kombinaci s těma skotskýma kopečkama v Eibentálu raději skotskou, než toho jejich počasí. Stálice? To je na vás, letos bude hodně důležitý festival, příští rok se totiž bude odjíždět vlakem a bude extrémně velký zájem, jak od kapel, tak fanoušků a banátský věrnostní systém na to prostě myslí!

R: Krom věrnostního programu ve formě karty od práce žádný jiný nemám, ale v tomhle případě vlakového salóního kupé udělám výjimku :) Vlak! Nejdál!!

V: Takové věrnostní programy jsou závodem s Karlem Nešporem a není šporu, že nechceme skončit v léčebně. Ale uvidíme, co vydržíme...

 

Vy jste se “předvedli” ve dvou vystoupeních, nezapomenutelné je především to “U Medvěda”, jak se vám líbila atmosféra obou míst a celkově na celém festivalu..

R: Medvěda mám celkem v mlze, pamatuju dlouhou zvukovku a pak 3 písničky...no ale byla to prdel (pravá demoliční legrace s pivem v kytaře a vybitou baterkou v ladičce). My jsme si užili spíš to druhý, vono naprosto na utěrky dělat srandu pro lidi je spíš záchranná ZNC, to velký pódium a plnotučný vystoupení jsem si užil daleko víc. Co bych krom atmošky vyzdvih, je jídlo! Paráda! Zelenina co má chuť a jasně...višňovka a spol.

V: Jo, jídlo. Višně ve višňovce. Geniální.

 

V únoru jsme pustili i zimní edici v Praze. Akce šitá horkou jehlou se nakonec docela zvrhla a proto v tom musíme pokračovat..

R: No to každopádně, pěkná párty, konec byl na kaši bramborovou zahuštěnou. Vůbec nevím jak jsem dorazil domu...Byl to účel nebo úděl?

V: Byl to ústřel. Nebo úlet.

 

Co vám Banát přinesl, koukal jsem na družby s Helemese, chválilo si vás hrozně moc fanoušků..

V: No vidíš, já pořád přemýšlím, kde jsme ty Helemesáky nabrali. Tak tím se to docela vysvětluje… A jo, už si vzpomínám, to byla ta úžasná párty “šňupni si prase”, kdy jsme na jejich masku prasete sypali šňupací tabák. Maska byla vypůjčená, fašanková, už ji, myslím, zvládli úplně zrychtovat.

R: Né furt ji maj, Bára ji brání tělem a někdy i svym. Otázkou však není co přinesl Banát nám, ale co my přinesli Banátu! Co to bylo podle tebe Štěpko?

Š: Vám se podařilo loni neuvěřitelně rychle zapadnout do Banátu (to se nestává všem kapelám), najeli jste na místní podmínky a všechno to vypadalo, jak kdybyste tam jezdili každý rok. My si hodně ceníme kapel, které jdou vstříc fanouškům, pomoci Banátu a zkrátka cítí Banát tak, že to není ledajaká akce v nabitém kalendáři, ale najdou si pro ní čas ještě před samotným odjezdem.

R: Je fakt, že jsme loni přivezli flétničky, asi 40. Mysleli jsme totiž na nebohé děti, které nemají čím dělat bordel. Jasně, že víme, že dělat velkej bordel, je prostě boží! Kor, když jste na pódiu jen dva!

V: No ano, zapadnout je snadné. Horší je se z toho vybabrat a heleme se, už je to tady zase. :)

 

www.vasiluv-rubas.cz

FACEBOOK

Účinkující

Klub českých turistů

Váchal Vladimír

Never Sol

Fredy & Krasty

Cirkus Problem