Redlovka k cestě vlakem? "Hlavně nepřepálit start!"

Další z cyklu rozhovorů "Udělej si sám". Tentokrát rozhovor dvou banátských matadorek. Eva Gartnerová, která se na Banát chystá již poosmé, vyzpovídala banátnici tělem i duší - Lucku Redlovou.
 
Lucie Redlová - banátská hudební stálice i emeritní kapitánka, Lucko, řekni nám, po kolikáté ty s náma už vlastně jedeš?
Jedu posedmé, vynechala jsem jen jednou a to vloni.
 
A nezanechalo to nějaké šrámy na duši? :D
Musím se přiznat, že jsem se sama bála, jak se budu cítit, až na mě na Facebooku začnou vyskakovat všechny ty fotky a videa… Ale asi jsem tu pauzu opravdu potřebovala (nejela jsem částečně i ze zdravotních důvodů a tu přece jen lehce úmornou cestu jsem si moc nedovedla představit) a o to více se zase těším letos :-)
 
Jak se připravuješ na Banát a máš nějaké ostřílené tipy pro ostatní (kapely i návštěvníky, co jdou třeba poprvé?)
Za ty roky už mám vytvořený v poznámkovém bloku svůj „seznam Banát“, takže balení probíhá poměrně rychle :-) pro mě je vždy nejsložitější naplánovat logistiku tak, abych se dostala se všemi věcmi a nástroji do Brna, odkud jezdil dříve bus, dnes vlak.
Poradila bych asi nepřepálit start :-) Ona ta euforie z cesty s lidmi podobně naladěnými jako vy je obrovská, ale když to člověk přepálí a všechno zaspí, tak toho potom tolik nezažije :-)
 
V čem je hraní na Festivale Banát pro tebe nevšední/unikátní?
Je naprosto nevšední ve všem! Člověk normálně buď hraje v ČR pro Čechy nebo někde v zahraničí pro cizince, ale tady si ty fanoušky opravdu doveze s sebou. Odezva na vystoupení, přesto, že třeba hraju sama a dav už je večer poměrně „rozpařený“, bývá skvělá, a to poslední vystoupení v roce 2017 mě nabilo energií asi tak na půl roku dopředu.
No a pak samozřejmě to všechno kolem: možnost potkávat se se svými hudebními kolegy (však se v Banátu upekla nejedna kapela či hudební spolupráce!), kamarády, fanoušky, užívat si krásnou přírodu a výlety (i když ty já moc nestíhám, protože chci právě stihnout co nejvíce z toho mega nabitého a zajímavého programu)…
 
Minulé ročníky jsi vystupovala s kapelou, sólo, s Beatou Bocek či Fandou Holým, jednou jsi hrála speciální set tátových písniček „Redlová plays Redl“, jindy zase s Vees písně Beatles - v jaké sestavě se chystáš letos?
Hodně ráda bych znova přivezla svou aktuální kapelu Garde, hráli jsme tam na druhém ročníku, tedy v roce 2013. Od té doby mi ale trochu stávkuje basista a letos se mi jej zase nepodařilo přesvědčit, protože dělá v září bakalářské státnice - z minulé zkušenosti asi správně usuzuje, že festival sice trvá s cestou 5 dní, ale že ještě tak další 2 týdny by se z toho vzpamatovával a nic se nenaučil :-D  Tak uvidíme, třeba příští rok; letos tedy jedu zase sólo se svým loopstationem, kytarou a mandolínou. Nicméně: jelikož na festivalu bude hrát taky spřízněná kapela Listolet, je velmi pravděpodobné, že si něco střihnu i s nimi (a možná i oni něco se mnou, jak už to tak v Banátu bývá) :-)
 
Na čem teď pracuješ, můžeme se těšit na nějaké novinky?
Ano, ráda bych zahrála nějaké nové písničky, pracuji na nich!
 
Na co se nejvíc těšíš ty?
Já jsem se teď podívala do programu a vůbec to nedovedu říct! :-)  Prostě úplně na všechno, i když už teď vím, že to nemám šanci stihnout. A do toho si ze mě kamarádi dělají už 7 let legraci, kdy teda zdolám tu Známanu… Já vždy vyjdu a pak mě zláká nějaká muzika a je výletu konec :-O
 
Plánuješ nějakou párty už ve vlaku?
Já bohužel letos nepojedu vlakem, resp. možná bych mohla jet cestu tam, ale zpět se musím kvůli sobotnímu hraní vrátit dříve… Ale tuším, že ta cesta bude párty, ať už bude v jakémkoliv dopravním prostředku a ať ji budu plánovat nebo ne :-)
 
Pokud bys mohla prostřednictvím odpovědi na tuto otázku přesvědčit ještě ty, co váhají, jestli se na Festival Banát a třeba právě tvoje vystoupení vydat - jak by to vypadalo?
Já bych to řekla takto: pokud chcete vidět a slyšet výkvět českých ne-mainstreamových kapel (tu dramaturgii považuji skutečně za velmi kvalitní, a to vlastně trochu zapomínám na všechna ta divadla a přednášky se zajímavými lidmi), mít dokonce možnost se s účinkujícími klidně i seznámit a dát si s nimi pivko, a to vše v krásné přírodě a s lidmi, kteří jsou z 90% naladěni podobně jako vy, tak neváhejte! Kromě toho svou účastí ještě pomůžete místním obyvatelům vydělat si nějakou kačku na příští měsíce – mně to připadá jako jednoznačně win-win situace! :-)
 
Klasická otázka závěrem - višňovka nebo slivovice?
Jsem sice z Valašska, ale spíš taková ta výjimka, co potvrzuje pravidlo, ve slivovici až tak nejedu – takže za mě jednoznačně višňovka :-)
 

FACEBOOK

Účinkující

Timudej

12:piet

Vychodilová Eva

Klub českých turistů

Už jsme doma