Z R N Í !

Fanušci Zrní se do toho obuli a dostávají tuhle kladenskou kapelu za dva dny skoro na vrchol našeho žebříčku. Žebříčku těch nejlepších kapel, co přiveze nejvíce kámošů do Banátu, na dostřel má již vedoucí Wohnouty a to je také signál, že nejen autobus Zrní, plní hodně rychle! A jak se vůbec Honzové a Ondra těší na tuhle jízdu?

POJEĎ SE ZRNÍM ZA MEDVĚDAMA DO BANÁTU!

Ahoj, tak do třetice všeho dobrého, Zrní jedou do Banátu, jak se na tuhle akci těšíte?

Loni nám to nevyšlo, letos už jo! Těšíme se moc. Jak na atmosféru společný cesty autobusem s lidma, tak na pobyt ve vesničce. Jede spoustu našich kamarádů a kapel se kterejma se známe a moc rádi s nima pobudeme. Taky poetika toho místa, takovejhle typ přírody, kopce, políčka, vesnice, krok od "civilizovanýho" světa, to je ideál. Já tam mám navíc někde v okolí mezi tím původně českym obyvatelstvem i svý daleký příbuzný, takže se za nima chci vypravit a poprvé se s nima setkat.

Kdy jste se poprvé dozvěděli o banátském festivalu a proč jste se rozhodli do této akce jít, přeci jenom..je to v Rumunsku, což dost lidí nesmyslně odpuzuje..?

Právě proto Rumunsko. Máme rádi tenhle typ "dovolený" - vandrování, chození po kopcích... Jakmile bude možnost, nějakej výlet podniknem. V Rumunsku jsme ještě nikdo nebyl, ale víme, že je to tam krásný. Já se fakt těšim, až načichnu tomu, jak tam žijou lidi, jak je to jiný.

Do Banátu se jezdí společně, kapely, fanoušci, všichni dohromady, na co se mohou těšit vaši fanoušci, některé kapely to rozbalí již v autobuse:)

To je skvěle nápad, to společný cestování. Uvidíme, jak se nám cesta vyvede :):). Bavili jsme se o tom s Ondrou Ježkem, kterej tam byl už mnohokrát a tak nám předal pár zkušeností a rad. Třeba se ze samý radosti ze života nezbořit hned po hodině cesty a zbytek neprospat, vzít do busu nástroje, zajet na místě na výlet do jeskyní...

Jak je vaše kapela zcestovalá? Jste spíš peciválové, nebo baťoh na záda a hurá do terénu?

Pokud je čas, což příliš neni, tak určitě baťoh a hurá, dřív hodně stopem, což už je teď řidší, ale třeba Jukla - kytarista je teď zrovna nablind v Portugalsku. Každopádně všichni jsme spíš chodci než ležáci.

Předpokládám, že kolem Kladna už moc medvědů není, tak se zeptám, bojíš se medvědů, případně proč a jaká je myslíš nejlepší obrana, když tě přepadne a chce tě sníst?

Lesů je kolem Kladna hodně, dá se tu potkat i slon (loni tu utek z cirkusu, procházel se na pohodu křoviskama a s houbařema to málem seklo), ale medvědů se nebojim. Z televize vim, že máš počkat až zařve a v tý chvíli mu do tý votevřený tlamy narvat ruku a vobrátit ho na ruby..

Jaké je to mít v kapele čtyři Honzy a jen jednoho Ondru?

Úplně normální. Nemáme jinou zkušenost, takže to pokládáme za standard. A ono, stejně jako všichni, si stejně řikáme přezdívkama, takže to, že se stejně jmenujem ani nijak nepociťujem.
Menší problém je, že dva z nás maj i stejnou i tu přezdívku, z doby, kdy se bavili jen spolu..to už je pak vo náhodě a kontextu a barvě hlasu, kdo se votočí.

libovolná otázka pro organizátory - pošli nám jakoukoliv otázku

Počkej, voni sou tam fakt medvědi?

Fakt tam jsou:). Ale v létě, maj dost žrádla jinde a nemusí si pro něj do vesnice..ale nebojte, místní lovci a medvědi žijí v jakési symbióze, moc dobře o sobě vědí a mají nastavená jasná pravida:). 

www.zrni.cz

www.facebook.com/kapelazrni