Praktické informace

Bulletin

Všechny potřebné informce k organizaci a průběhu festivalu budou uvedeny v bulletinu, který bude zvěřejněn na těchto stránkách začátkem srpna 2019, dostanete ho mailem anebo si jej budete moci vzít v infostánku U Medvěda či na vstupu do areálu festivalu. 

Pojištění

Tak určitě, jistota je jistota. Doporučujeme si cestovní pojištění uzavřít (vybrat si můžete například zde = rozklikněte). Cena základního pojištění se pohybuje od 100 Kč. Na místě sice bude fungovat zdravotnická služba, ale nemocnici nenahradí a neuhradí ...  

Střevní problémy

Riziko, že Vás zastihnou střevní problémy na festivalu existuje. Jedete do cizí země s cizí stravou a do polních podmínek festivalu. Brzy doplníme po konzultaci s lékařem prevenci, co v případě "průseru" dělat a co si vzít raději sebou.

Měna

V Rumunsku se platí rumunskou měnou lei. Jak se bude platit letos na festivalu brzy zveřejníme.

Telefon

Signál došel v listopadu 2015 i na Eibenthal. Občas vypadává a občas chytnete srby, kteří jsou dosti drazí, tak važte slova nebo si zvolte rumunského operátora "na pevno".

Časový posun

Pozor na časový posun a aklimatizaci! Na maďarsko-rumunských hranicích si cestou tam posuňte čas o hodinu dopředu. Na Festivalu Banát se řídíme rumunským časem takže pozor ať nejste všude o hodinu později :) (do toho se Vám navíc budou motat Srbové, kteří mají stejné časové pásmo jako je ČR, takže chytré telefony po najítí srbského signálu se Vám vrátí o hodinu zpět a při volání Vám to zúčtujou za 35 Kč/minutu). Těm z Vás, kteří jste podobně jako my citliví na časové posuny, doporučeme se ihned po příjezdu na Eibenthal zaklimatizovat něčím točeným či páleným :)

Cestovní doklady

Cestovní doklady potřebujete pouze na maďarsko-rumunské hranici. K překročení této hranice potřebujete platný cestovní pas nebo občanský průkaz. 

Počasí

Takto věští z křišťálové koule norové - počasí = rozklikněte. Jak to ale bude ve finále v údolí mezi kopci vypadat neví nikdo .... Zpravidla bývá teplo ale někdy taky prší :))

 

FACEBOOK

Účinkující

Jiří Řehák

Janek Rubeš

Honza Dědek

Zibura Ladislav