Praktické informace

Cestovní doklady a pojištění:
Do Rumunska i Srbska se dostanete bez problémů s platným občanským průkazem (nebo pasem, samozřejmě), který bude kontrolován po nástupu do vlaku nebo autobusu (bude fungovat jako kontrola totožnosti a také jako kontrola, zda ho vůbec u sebe máte). Cestovní pojištění nezajišťuje organizátor!
 
Měna a směnárny:
Festivalovou měnou je i letos ta oficiální rumunská. Rumunský leu (množné číslo lei), je místní národní měnou. Jeho ISO 4217 kód je RON. Jedno leu se dělí na 100 bani (jednotné číslo ban), ale s tím se už kvůli inflaci skoro nesetkáte - maximálně s mincí padesátibaňovkou - hodnota asi 3 Kč. Kdyby vám zbyla, nevyhazujte ji, přesně zapadne do nákupních košíků. Název leu vychází z pojmenování jedné z kočkovitých šelem - lva. Bankovky rumunského nového leu jsou vyrobeny z polymerů. Víme, že rumunskou měnu je složité v ČR sehnat, a proto bude fungovat směnárna jak ve vlaku, tak na místě. Jednotný kurz směnárny upřesníme.
 
Stravování:
Během festivalu budou fungovat stánky s občerstvením, restaurace Eibenthal a krajanské "restaurace". Dále budou otevřeny místní krámky se smíšeným zbožím
 
Pitná voda:
Vodu pijte pouze balenou, která se bude prodávat U Medvěda a v areálu festivalu za nákladovou cenu. Nepijte vodu ze studní pokud vám to krajani neposvětí a vodu nevysvětí.
 
Čas
V Rumunsku je o jednu hodinu víc než v ČR. Čas se mění na maďarsko-rumunské hranici a festival jede podle tohoto místního času. Doporučujeme si ho nastavit “napevno”. Můžete se totiž automaticky připojit na srbské operátory a jejich čas, který je stejný, jako v ČR. 
 
Signál
Signál byl zaveden v listopadu 2015 a už je celkem stabilní. Tedy s vyjímkou Vodafonu, s ním si moc neškrtnete. Pozor na srbské operátory - jsou drazí (Telenor, VIP). Srbové nejsou v Unii a hovor je minimálně 20x dražší, stačí se jen dovolat , navíc 1 MB dat stojí 250 Kč. To je asi sedum piv. Doporučujeme tedy už Orsově si nastavit napevno operátora Orange (a na Eibenthale případně znovu).
 
Zdravotníci
Budou tam.