Praktické informace

Cestovní doklady a pojištění:
Do Rumunska i Srbska se dostanete bez problémů s platným občanským průkazem (nebo pasem, samozřejmě), který bude kontrolován po nástupu do vlaku nebo autobusu (bude fungovat jako kontrola totožnosti a také jako kontrola, zda ho vůbec u sebe máte). Cestovní pojištění nezajišťuje organizátor!
 
Měna a směnárny:
Festivalovou měnou je i letos ta oficiální rumunská. Rumunský leu (množné číslo lei), je místní národní měnou. Jeho ISO 4217 kód je RON. Jedno leu se dělí na 100 bani (jednotné číslo ban), ale s tím se už kvůli inflaci skoro nesetkáte - maximálně s mincí padesátibaňovkou - hodnota asi 3 Kč. Kdyby vám zbyla, nevyhazujte ji, přesně zapadne do nákupních košíků. Název leu vychází z pojmenování jedné z kočkovitých šelem - lva. Bankovky rumunského nového leu jsou vyrobeny z polymerů. Víme, že rumunskou měnu je složité v ČR sehnat, a proto bude fungovat směnárna jak ve vlaku, tak na místě. Jednotný kurz směnárny upřesníme.
 
Stravování:
Během festivalu budou fungovat stánky s občerstvením, restaurace Eibenthal a krajanské "restaurace". Dále budou otevřeny místní krámky se smíšeným zbožím
 
Pitná voda:
Vodu pijte pouze z míst označených “pitná voda” anebo pijte vodu balenou vodu, která se bude prodávat U Medvěda a v areálu festivalu za nákladovou cenu. Nepijte vodu ze studní pokud vám to krajani neposvětí, ani z potoka. 
 
Čas
V Rumunsku je o jednu hodinu víc než v ČR. Čas se mění na maďarsko-rumunské hranici a festival jede podle tohoto místního času. Doporučujeme si ho nastavit “napevno”. Můžete se totiž automaticky připojit na srbské operátory a jejich čas, který je stejný, jako v ČR. 
 
Signál
Signál byl zaveden v listopadu 2015 a už je celkem stabilní. Tedy s vyjímkou Vodafonu, s ním si moc neškrtnete. Pozor na srbské operátory - jsou drazí (Telenor, VIP). Srbové nejsou v Unii a hovor je minimálně 20x dražší, stačí se jen dovolat , navíc 1 MB dat stojí 250 Kč. To je asi sedum piv. Doporučujeme tedy už Orsově si nastavit napevno operátora Orange (a na Eibenthale případně znovu).
 
Zdravotníci
Budou tam.
 
 

 

FACEBOOK

Účinkující

Nylon Jail

Havlová Nicolette

Hello Marcel

České národní improvizační divadlo

Žigmundová Andrea