Praktické informace

Bulletin

Všechny potřebné informce k organizaci a průběhu festivalu budou uvedeny v bulletinu, který bude zvěřejněn na těchto stránkách začátkem srpna 2017, dostanete ho mailem anebo si jej budete moci vzít v infostánku U Medvěda či na vstupu do areálu festivalu. 

Pojištění

Tak určitě, jistota je jistota. Doporučujeme si cestovní pojištění uzavřít (vybrat si můžete například zde = rozklikněte). Cena základního pojištění se pohybuje od 100 Kč. Na místě sice bude fungovat zdravotník, ale nemocnici nenahradí a neuhradí ...  

Měna

Tak jako loni se bude letos na festivalu platit festivalou měnou: Banáty.  Směna Banátů za české koruny či rumunské lei bude probíhat ve vlakovém speciálu cestou na festival, v infostánku U Medvěda a stánku v areálu festivalu.

Aktuální kurzy zveřejníme až to bude aktuální.

Jediná místa, kde budete potřebovat rumunské lei jsou místní krámky (smíšené zboží) na Eibenthale. Ceny zboží  jsou v přepočtu podobné jako u nás.

Telefon

Signál došel v listopadu 2015 i na Eibenthal. Občas vypadává a občas chytnete srby, kteří jsou dosti drazí, tak važte slova.

Časový posun

Pozor na časový posun a aklimatizaci! Na maďarsko-rumunských hranicích si cestou tam posuňte čas o hodinu dopředu. Na Festivalu Banát se řídíme rumunským časem takže pozor ať nejste všude o hodinu později :) (do toho se Vám navíc budou motat Srbové, kteří mají stejné časové pásmo jako je ČR, takže chytré telefony po najítí srbského signálu se Vám vrátí o hodinu zpět a při volání Vám to zúčtujou za 35 Kč/minutu). Těm z Vás, kteří jste podobně jako my citliví na časové posuny, doporučeme se ihned po příjezdu na Eibenthal zaklimatizovat točeným Ursusem či Temešvárem :)

Cestovní doklady

Cestovní doklady potřebujete pouze na maďarsko-rumunské hranici. K překročení této hranice potřebujete platný cestovní pas nebo občanský průkaz. 

Počasí

Takto věští z křišťálové koule norové - počasí = rozklikněte. Jak to ale bude ve finále v údolí mezi kopci vypadat neví nikdo .... Důležité je se nebát a jít dobré náladě trochu naproti :)

 

FACEBOOK

Účinkující

REDLOVÁ LUCIE

RUBEŠ JANEK

TERNE ČHAVE

HOUPACÍ KONĚ