Praktické informace

Bulletin

Všechny potřebné informce k organizaci a průběhu festivalu budou uvedeny v bulletinu, který bude zvěřejněn na těchto stránkách začátkem srpna 2020, dostanete ho mailem anebo si jej budete moci vzít v infostánku U Medvěda či na vstupu do areálu festivalu. 

Pojištění

Tak určitě, jistota je jistota. Doporučujeme si cestovní pojištění uzavřít. Cena základního pojištění se pohybuje od 100 Kč. Na místě sice bude fungovat zdravotnická služba, ale nemocnici nenahradí a neuhradí ...  

Střevní problémy

Riziko, že Vás zastihnou střevní problémy na festivalu existuje. Jedete do cizí země s cizí stravou a do polních podmínek festivalu. Přijeďte na možné komplikace připravení.

Měna

Na festivalu se bude platit rumunskou měnou. Pokud ji v ČR neseženete nezoufejte. Na festivalu bude fungovat směnárna s normálním aktuálním kurzem.

Telefon

Signál došel v listopadu 2015 i na Eibenthal. Občas vypadává a občas chytnete srby, kteří jsou dosti drazí, tak važte slova nebo si zvolte rumunského operátora "na pevno".

Časový posun

Pozor na časový posun a aklimatizaci! Na maďarsko-rumunských hranicích si cestou tam posuňte čas o hodinu dopředu. Na Festivalu Banát se řídíme rumunským časem takže pozor ať nejste všude o hodinu později :) (do toho se Vám navíc budou motat Srbové, kteří mají stejné časové pásmo jako je ČR, takže chytré telefony po najítí srbského signálu se Vám vrátí o hodinu zpět a při volání Vám to zúčtujou za 35 Kč/minutu). Těm z Vás, kteří jste podobně jako my citliví na časové posuny, doporučeme se ihned po příjezdu na Eibenthal zaklimatizovat něčím točeným či páleným :)

Cestovní doklady

Cestovní doklady potřebujete pouze na maďarsko-rumunské hranici. K překročení této hranice potřebujete platný cestovní pas nebo občanský průkaz. 

Počasí

Takto věští z křišťálové koule norové - počasí = rozklikněte. Jak to ale bude ve finále v údolí mezi kopci vypadat neví nikdo .... Zpravidla bývá teplo ale někdy taky prší :))

Mnoho další praktických informací o cestě do Banátu a Rumunska zjistíte na našich webových stránkách www.visitbanat.com

 

FACEBOOK

Účinkující

Štěpán, Tibi a Honza

Havel Standa ze Srbska

Jiří Řehák

Vasilův Rubáš