Petr s JLV na palubě vlaku do Banátu! Catering v expresu přebírají profíci!

Dokážete si představit, že si koupíte lístky do Banátu a pak budete dvě noci dobrovolně pracovat na palubě vlaku? Představujeme vám Petra Kožaného a jeho partu z JLV! Našeho nového festivalového partnera. Servis ve vlaku předáváme profesionálům! A ne ledajakým! Petr Kožaný byl v Banátu dvakrát jako fanoušek se svojí dcerou a kamarády. Banát však přináší často neočekávané spolupráce. To se takhle z fanouška vyklube technický ředitel společnosti JLV, která zajišťuje gastronomické služba na cestách. A Festival Banát na kolejích je velká výzva!

Kdy ses poprvé dozvěděl o festivalu v Banátu? Bylo to již ve spojení se vlakovou výpravou, nebo ještě předtím?

Festival jsem poprvé registroval v roce 2016 a tak nějak jsme se rozhodli se spolupracovníkem a kamarádem Matějem, že spojíme naši zálibu v hudbě a cestování a vyrazíme na Banát 2017 a navíc to že se jede vlakem rozhodlo :).

Do Banátu jedeš potřetí, co tě na této akci láká? Vyrazit na dlouhou cestu vlakem, za interprety, které si můžeš najít na akcích v ČR..

Do Banátu jedeme letos potřetí a z toho podruhé s mojí 11 letou dcerou, která by mi asi těžce odpouštěla kdybychom nejeli. Já osobně beru Banát jako relax a duševní hygienu kdy spojíme věci co nás baví s dobrou věcí a skvělou muzikou, která tak nějak na Banátu zní jinak a to je skvělé.

V Banátu jsme se potkali stylem, "hele Štěpáne, pojď si námi dát panáka", sedl jsem si ke stolu spokojeně vypadajících týpků. Od tohoto stolu pak vypadla z toho letošní spolupráce. Jak vás napadlo, že se téměř celý management společnosti JLV sbalí a vyrazí na společnou dovolenou do Banátu?

Díky tomu že jak jsem zmínil nás baví hudba a poměrně často chodíme na koncerty tak to byla celkem rychlá domluva s Matějem, pak se přidali další kolegové, sbalili jsme stany a vyrazili. Díky tomu, že jsme ale tehdy odjeli celé vedení našeho provozu, tak jsme to museli mít posvěceno naším nadřízeným ale všechno klaplo a jelo se! Vtipný byl návrat, kdy jsme v pondělí přímo z vlaku pádili do kanceláře s batohy a mírně pomačkaní.

Velmi výraznou pomocí jsi se společností JLV, kde jsi technickým ředitelem, přispěl ke spolupráci při zajištění pohodlí ve vlaku do Rumunska. JLV letos na sebe bere kompletní zajištění cateringu ve vlaku. Co můžeme od této spolupráce čekat?

Poskytování cateringu a ubytovacích služeb ve vlacích je naše práce a podobné akce jsme si v minulosti už několikrát zkusili ( fanouškovské vlaky na ME 2012 ve fotbale do Wroclavi a Varšavy ), kdy byla velice podobná i skladba vozů. Chtěli bychom hlavně dát do nabídky i možnost malého teplého jídla ( polévka, párky ) a hlavně zajistit dostatek jídla pro všechny spolucestující na Banátském expresu, a to si myslím, že ve spolupráci s naším gastro odborníkem Jirkou Bartákem a naším týmem, zvládneme.

Když jsme spolu jednali o tom jak "vyzbrojit" soupravu, už vás jste přicházeli s nápady, jak vylepšit nabídku včetně teplých jídel apod. My tam stále vidíme maličký oddíl pro průvodce vozidla, kde jsou dva lidi zasypaný sudy od piva a kofoly. Vy tam místo toho vidíte vařiče, plynové bomby, teplé jídla, studené pivo. Tyhle dva pohledy se budou opravdu kamarádit?:)

Jak jsem už zmínil vše záleží na typech vagonu a jejich možnostech, ale kuchyňky v lehátkových vozech se dají vybavit vařiči a nabídku rozšířit o teplou polévku a další drobná teplá jídla. Ještě v nedávné minulosti nebyly cesty lůžkovými a lehátkovými vozy například  k Jadranu nic neobvyklého a doba jízdy byla srovnatelná s cestou na Banát a na těchto cestách jsme se o cestující starali a servis naši průvodci připravovali v těch malých oddílech pro průvodce, teda bez čepovaného piva.

Fakt si ještě stále myslíte, že je dobrý nápad si koupit lístky na Banát a dva dny ve vlaku vařit, točit pivo a starat se o tisíc lidí?:)

Naprosto a budeme se snažit abychom byli všichni spokojeni.

 

 

FACEBOOK

Účinkující

Noisy Pots

Bouchací šrouby

KineDok

Papír sklo plasty & Jirka Kára

The Atavists