Občerstvení ve vlaku aneb “Peče celý vlak”

Letos vaří každý sám. Je povoleno vše: řízky, paštiky, tousty, žáby, buchty, bábovky… pouze je zákaz to ve vlaku přihřívat na ohni. Věříme, že si poradíte, předvedete svůj kulinářský um,  pohostíte sebe i spolucestující a už cestou tak vytvoříte táborovou partu. 

A to vše v rámci soutěže “Peče celý vlak”. 

 

Pravidla soutěže: 

Soutěžící: Soutěží vždy celé kupé dohromady. Pokud se budete chtít soutěže zúčastnit, vylepíte si menu na dveře svého kupé tak, aby bylo vidět z uličky (pokud přestáváte soutěžit, menu schováte, pokud zase začnete soutěžit, menu znovu vylepíte). 

Porota: Každý cestující vlakem dostane v případě zájmu pět žetonů. Žetony pak odevzdá v pěti různých kupé, kde mu nejvíce chutnalo (pokud není na dveřích kupé vylepeno menu, pak do daných kupé nelezte a už vůbec tam nic nejezte). Udělit svému jídlu žeton je povoleno pouze v případě, že vám to opravdu chutná (a tak jako u jiných kupé pouze jeden za osobu)

Výherce: kupé, které bude mít nejvíce žetonů

Odevzdání žetonů: během čtvrtka (až druhý den po příjezdu) v infostánku v Eibenthalu 

Výhra: vyhlášení vítězů v sobotu na hlavní stage, lehátkové kupé na rok 2023, svačinový balíček a pivo

Potřeby: papír, tužka, pastelky, izolačka, servis a vaše výtvory

Množství: Pokud jste menu měli a došlo, pravidla soutěže dovolují, že o něm můžete barvitě vyprávět, a získat tak žeton i bez ochutnávky.

 

Akcí “Peče celý vlak” se nám zároveň uvolní bary pro nápoje, kdy se bude prodávat: točené pivo Eibenthal o lepší vlakové teplotě, víno, kofola, voda a něco malého k pivu typu oříšků. Toť vše. Nic jiného cestou nekoupíte. Připravte se prosím na to a užijte si to.

Stejný sortiment bude i na cestě zpět, a nabízí se tak otázka, zda vám vydrží řízky 5 dní v teple. Pokud to nechcete zkoušet, pokuste se připravit na cestu zpět do Eibenthalu. Jako organizátoři nabízíme svačinové balíčky, které si budete moci objednat v infostáncích do pátečního večera. S jejich obsahem Vás seznámíme ve vlaku nebo na zmiňovaném infostánku. Balíčky se budou platit při objednávce v infostánku a vydávat u Křížku při odjezdu autobusů na vlak do Oršavy. Další možnosti jsou na Vás, dohodnout se a nakoupit v obchodě, dohodnout se na jídle u krajanů, případně si vzít z domova něco opravdu trvanlivého. Teoreticky lze stihnout i nákup v Oršavě. Čerpací stanice jsou 1 km od nádraží, obchod cca 2 km, ale to už je na hraně.