Killiekrankie - 4 dny poctivé radosti

Na Banát se letos poprvé chystá i Killiekrankie- opavské duo dělající elektroniku tělem i duší. Jiří a Jan hrají společně od podzimu 2013. Na jejich performance se můžete těšit již po cestě do rumunských Karpat, kde to potom rozjedou na plný otáčky. Klukům jsme položili pro jejich představení pár otázek.

 

Co vás, pánové, táhne do Banátu?

Jiřík:  Správně by otázka měla znít - Koho to netáhne do Banátu? Když jsme se o tomhle festivalu dozvěděli, hned jsme se chtěli zúčastnit a naštěstí se nám to rovnou podařilo jako vystupujícím. A co nás teda nejvíc táhne? Atmosféra, pohostinnost, příroda. Prostě to vypadá na 4 dny poctivé radosti.

Jedete poprvé, budete se 1200 km hrkat busíkem do Karpat, kde nebudete mít signál, wifinu a dost možná ani teplou sprchu. co od toho čekáte?

Jiřík: Jakožto veteráni dětských táborů necítíme nic víc než nadšení. Signál, wifina i teplá sprcha jsou přesně ty věci, bez kterých by se měl těch pár dní v roce každý člověk obejít. Aspoň si pak všichni uvědomí ty správné hodnoty.

Jak vznikl název Killiekrankie a co to vlastně vyjadřuje?

Jiřík: Název vznikl jednoduše.Když jsem bydlel ve Skotsku, tak jsem každé ráno jezdil do práce přes malé vesničky. Jedna z nich byla Killiecrankie. Když jsem ten název uviděl, tak mě hned napadlo, že tak chci v budoucnu rozhodně pojmenovat libovolný umělecký projekt. Slovo Killiecrankie ve mě budí dojem něčeho dost ujetého, tvrdého a roztomilého zároveň, což  je přesně naše hudba. Céčko jsme teda přepsali na velké káčko a bylo.

Jan: Mě to přišlo dostatečně ujetý na to, aby si to lidi zapamatovali, což se ukázalo jako špatný odhad.

Co byste radši setkání s medvědem nebo U Medvěda?

Jiřík: Asi spíš to setkání s medvědem. Leovi to letos vyneslo Oscara, my se spokojíme s Grammy.

Slivovice nebo pivko?

Jiřík: Slivko featuring Pivko

Jan: Jako teoretizovat můžem dlouho ale stejně to nakonec budem pít všecko naráz.

 

Eva a Vašek nebo Kabáti?

Oba: Eva a Vašek all day every day.

 

Vzkázek fanouškům:

Milí fanoušci, těšíme se, až budete našimi fanoušky!