Jiřin zpět! Bathmeadow & Banát

Bathmeadow je nový hudební projekt založený Jiřím Jirákem, frontmanem kapely Nylon Jail. Charismatický zpěvák se tak vydává opět do Banátu!

 

Bathmeadow je relativně nová kapela, jakou hudbu produkujete? Na co jste na kapele nejvíc pyšní?

Ája:  V písních si hrajeme s jazzem, trip hopem, rockem, popem a vším, co nás v tu chvíli baví. A na to jsem asi nejvíce pyšná - že nás to baví a že fungujeme lidsky.

Jiřin:.  Pokoušíme se v hudbě nelhát lidem ani sobě. Je to nelehké, ale snažíme se. Hrajeme těžkou hudbu. Je prostoupena emocemi, kterým se nelze vyhnout. Je pravda, že jdeme často na dřeň.  A na to jsem pyšnej. Nebát se cítit . . .  .  ale zároveň se z toho neposrat.

 

Samostatně se někteří z vás Festivalu Banát již účastnili. Jako kapela jedete poprvé, co nabídnete návštěvníkům festivalu, na co se můžou těšit?

Ája: Na festivalu jsem byla před 3 lety s Nylon Jail a bylo to skvělé. Mám radost, že se tam znovu podívám, ale už ne z pozice návštěvníka, ale účinkujícího – i když U Medvěda se všechny rozdíly stírají. Těšit se můžete na Jiřina v novém hudebním kabátku.

Jiřin: S touto kapelou jedu poprvé. Nabídneme pospolitost a hudební zážitek. Těšit se můžou, na co chtějí.

 

S BATHMEADOW DO BANÁTU!

 

Co vás na Festivalu Banát baví nejvíc, co byste na něm vyzdvihli?

Ája: právě propojení návštěvníků a účinkujících. A taky podpora místních obyvatel samozřejmě.

Jiřin: Myslím, že už nemůžu být objektivní, ale baví mě, že hudební festival dělá florbalista. Baví mě uvolněnost celé akce. Vyzdvihl bych myšlenku celého festivalu – šetrný turismus, který má zajistit pomoc lidem, kteří to potřebují tam, kde příliš jiných možností není. Je to tenký led, ale organizátoři se toho nebojí a dělají to správně.

Líbí se mi schopnost držet se šetrnosti, i když by to mohl být ve „vteřině“ velký festival, který by mohl vydělávat velké peníze. Ale respektují místo, lidi kteří tam žijí, přírodu a původní myšlenku.

 

Jak si (ne)užíváte suché záchody, studenou sprchu a odtržení od online světa?

Ája: miluju to...na chvili jo

Jiřin:  suchý záchod - Jsem na to zvyklý a zároveň je to pro mě jakýsi symbol nebo jak to přesně nazvat. Dlouho jsme měli v mém rodném domově suchý záchod. Chodil jsem na něj do 8let. V noci jsem se bál, ale musel jsem. Nešlo to jinak : ) Pak, když táta zbudoval splachovací záchod v domě, užil jsem si ho jen chvíli. Museli jsme se přestěhovat. A tam kam jsme se přestěhovali byl zase suchý záchod. Nakonec jsme si splachovací záchod s bráchou postavili sami. Na Banátu se umývám v řece a je to dobré.

 

Co byste radši setkání s medvědem nebo U Medvěda?

Jiřin: Setkání U Medvěda jsem zažil několikrát. Potkal jsem tam mnoho zajímavých lidí. Takže upřednostňuji setkání U Medvěda.

Ája: U Medvěda, to je jasné.

 

Slivka nebo pivko?

Ája: pivo nemůžu, takže slivka

Jiřin: obojí. Ale ne zároveň. A ne rychle.

 

Vzkaz od Vás pro fanoušky?

Jiřin: Fanoušky banátu nebo naše . . .? Naštěstí se to z větší častí kryje. Máme zatím asi deset fanoušků a většina už v Banátu byla, a ti co ne, tak doufám pojedou letos. Takže vzkaz zní: Pojeď s námi do Banátu.

Ája: Udělejte si výlet!