Honza Homola: Banát se nedá s ničím srovnávat!

Před dvěma lety nevěděli do čeho jdou, letos už ano, dokonce vědí, kudy mají jet. Cestování a hudba je pro Wohnouty ideální kombinace a přesně tohle Banát nabízí. Na Banát schází už jenom pár (to skoro doslova) lístků..jestli je chceš tak www.festivalbanat.cz/objednavka

 

Honzo po dvou letech se vracíte opět do Banátu, jak jste se původně k této akci dostali a co jsi o ní vůbec věděl?

Letos tam jedeme podruhý. O akci jsme věděli už dříve, tuším, že nám o ní říkal Divokej Bill. Dost si to pochvalovali, kluci jedni ušatí.

 

Český Banát má již u nás poměrně zvuk, ty jsi před návštěvou festivalu věděl o tomto území, kde dvě stě let žijí naši krajané?

Věděl. Jednou jsem o tom četl a pak mi kamarád říkal, že tam pravidelně jezdí vandrovat. Až po pár letech jsem se dozvěděl o festivalu, kterej se tam koná.

 

Loni jste trhli rekord v délce cesty, kdy jste k nám jeli asi týden a to skoro přes Bulharsko, plánujete opět podobný trek?

Jeli jsme rovnou z koncertů a na nějakej čas  se zůstali máchat v lázních v Budapešti. Pak náš řidič nedopatřením zabloudil do Srbska, což má na talíři dodnes:)

 

Do Banátu přijedete opět o něco dřív, abyste dostatečně nasáli (atmosféru). Jak na tebe tahle oblast zapůsobila, jsi znám svými cestami po světě, jak jsi na tom vůbec s poznáváním Rumunska?

Rumunsko je pro cestovatele známé především horama a deltou Dunaje. My plánujeme že se cestou necháme vyhodit na nějakém místě a uděláme si dvou denní tůru. Chodíme fakt rádi a bylo by hříchem nevyužít týhle jedinečný příležitosti.

 

Festival se každým rokem vyvíjí a začíná si hledat své místo u českých fanoušků. Během léta vystřídáte mnoho festivalů, jak bys porovnal tuto akci s těmi zažitými v Čechách?

To se nedá srovnávat, neboť je to velice svérázná akce. Jsme tam vlastně na místě několik dní s fanouškama a necejtíme se tak oddělení jako na jinejch festivalech. A to místo, kde se hraje, to je zážitek. Zapadlá vesnička někde v Rumunsku a lidi pařej. Tohle je fakt super!!!

 

Loni jsme spustili další malou unpugged stage přímo v hospodě “U Medvěda”, úplně vážně počítáme s tím, že minimálně ty představíš svojí vlastní tvorbu..:).

To nevím, jelikož svoje písničky většinou z fleku neumím hrát:). Je to paradox, ale je to tak. Když sem tam vystupuju, musím se všecko znova naučit. No a teď jsem dlouho nehrál, takže se mi všecko vykouřilo z hlavy:))

 

Loni se vám podařil zajímavý kousek, protože jsme z České Lípy a vy jste hned po Banátu jeli na Bezděz (je kousek od Lípy) udělali jste nám tam skvělou reklamu, protože jste mluvili mezi každou písničkou o Banátu, jídle, cuice..

Aby taky ne. Banát na nás udělal obrovskej vodojem….tedy pardon, dojem:))

 

POSLEDNÍ ŠANCE SE DOSTAT NA FESTIVAL DO BANÁTU MÁŠ TADY..

 

FACEBOOK

Účinkující

Zmeková Bára

Helemese

Neřvi mi do ucha

Stand-up Comedy