Hodnocení - Festival Banát 2017

Jedete v tom s námi, dejte nám zpětnou vazbu, kam máme tenhle banátský Woodstock posunout! My zde zkusíme veřejně odpovědět na pár otázek z dotazníku, abyste znali naše první pocity, na konci naleznete odkaz na vstup do dotazníku!

 

Cesta vlakem - jedna z nejnáročnějších festivalových věcí, která trvala dva roky, než jsme se potkali v úterý na Smíchově. Docela spontáním způsobem jsme se dostali až do finále, které nikdo nevěděl jak dopadne, my, ani naši partneři. Teď již trochu víme. Jiné vagóny k dispozici nebyly (třeba již příští rok budou), naší vizí je postavení soupravy tak, aby převažoval otevřený prostor starších vozů ČD/RJ s otevíracími okny, poté byla nasazena kupátka a lehátka, které by byly připojeny na konci soupravy a cestující zde měli větší klid a pohodlí (třeba i za příplatek). Chceme samozřejmě vychytat více vlakové bary, ačkoliv slíbené vozy měly připojení na 220V, tak většina vozů pípy neutáhla a museli jsme to na místě celé osekat. To, že jste někteří cestovali v kupátkách pro osmi v osmi je ekonomická realita téhle akce. Ačkoliv jsme věděli, že tam jsou zároveň lehátka pro šest, pracovali jsme s tím, že spát se nebude:) Většina problémů, které se k nám již dostala, je řešitelná.

 

Rumunský transport - jiná cesta, než většinu přepravit autobusem zkrátka není, my jsme zde docela spokojeni, týden před akcí s námi místní doprava hodně zacvičila a to, že tam byli všichni v čas je pro nás těžkej bonus. Výlet lodí zkazil rozbitý motor velké lodi, která měla převézt většinu čekajících, rozladění chápeme.

 

O zvýšené kapacitě - balancujeme na ekonomické hranici vypravení vlaku a kapacitě vesnice. U rozšířeného Medvěda to byl strop, nahoře to bylo celkem dobrý.

 

O bagetách - tam jste nesnědli skoro žádnou a zpátky úplně všechny..myslím, že jsme tady společně podcenili zásobování na cestu zpět. Jeden z nás tu chybu příště udělat nesmí, jestli ji napraví obě strany, opět nám bagety zůstanou a my je dáme zase prasatům v Eibentále…:(.takže to si ještě vyjasníme..

 

O Banátech - máme radost, že jsme mohli přidat další barvu, baví nás to:)

 

Kulturní dům - za nás absolutně super, sice jsme toho moc nestihli (stejně jako Ondra Bank), ale cítíme, že vás to bavilo a cesta kombinace diskuzí, divadla, filmů a přednášek fungovala. Jo Bany příští rok fakt přijede! Tady patří velký díky Jirkovi Řehákovi (ten pán v klobouku).

 

Medvěd - pro nás srdcovka. Dokonce nám záchody splachovaly celý festival (občas s rozbitím), přidali jsme kadibudky, zvětšili areál, přesunuli pódium, asi víc jsme udělat nemohli. Tohle je pro nás srdce festivalu.

 

Hlavní stage/Vila - podobně jako U Medvěda, přidání nové stage nám udělalo radost, líbila se nám intimnost, prostředí u Vily. Sedělo to menším interpretům, ale i větším kapelám, pódium mohlo být o metr širší.

 

Stage u kolotoče - nová alternativní stage u kolotoče, který vytvočila (a následně znetvořila) Bára Zmeková, za nás dobrý, ten kolotoč zase přivaříme!

 

Kapely - baví nás tenhle průměr mezi námi a Ondřejem Ježkem, jenž nám s programem pomáhá. Budeme ho držet dál a neuhneme. Česká hudba je skvělá!

 

Fronty - fronty byly, příští rok přidáme nějaký ten stánek.

 

Jídlo - nic moc, chceme na tom víc pracovat, letos jsme dali prostor místním, dokonce i řezníkovi z Oršavy, asi to bylo lepší než minulé roky, ale gurmánský festival (který by to mohl být), to fakt není. Třeba jednou bude.

 

Koloběžky - nambr van jedů do banátu.

 

Brigádníci - sáhli si na dno, někteří až za dno. Zadarmo, za cestu, za pivo a zážitky. Letos jsme objevili pár nových skvělých lidí, kteří nám v dalších letech hodně pomohou a my tak budeme řešit pouze následující bod:)

 

O Banátském tifusu - každý rok řešíme, že se někdo vrátí s problémy. Kalit šest dní non-stop (tzn. skoro nespat) organismus vyčerpá, ten je pak přístupný všemu. Jinak pít vodu z potoka je taky blbost. Je potřeba hledat společného jmenovatele jinde, než ho všichni hledají, na druhou stranu je jasné, že ne všechno splňuje hygienické podmínky HACCP..

 

O krajanském vystoupení - průvod nás baví, podpora krajanů také (ikdyž to letos bylo takové hubenější), příští rok přijdeme se zábavnou novinkou, která změní vnímání téhle akce všude daleko..

 

Přilož ruku k dílu - my jsme to již udělali, nyní je řada na vás. Banát potřebuje pomoc, hledejme však takové možnosti, které místní naučí, jak se uživí tím, co Banát nabízí a nabízet může. Vozit pomoc je již skoro zbytečné. Když za mnou přišel Pepa Sedláček, s tím, že už řeší dovoz banátského čaje do ČR..tak jsem měl radost, že to někdo pochopil:)

 

Celkový pocit - vyčerpanost se mísí s pocitem radosti a spokojenosti, že jsme dokázali přivézt zpátky vše, co jsme tam odvezli (až na pár výjimek). Akce vlakem také Banátu zajistila větší pozornost v médiích - a to byl cíl. Jsme nejnáročnější český festival, baví nás atmosféra festivalu, kam jezdí jen ti lidé, kteří do Banátu chtějí jet, “hudební tábor” žije dál! Teď už jenom ta guinnessova kniha rekordů.

 

DOTAZNÍK JE ZDE!