Festival vlakem: zbývá 10% lístků!

První kolo rezervace lístků do vlakového speciálu jde do finále, nečekaný zájem stanovil nové procento naplnění na necelých 90% a zbývá tak jen pouhá desetinka volných míst. Za necelý týden se naplnil vlak o 40%! Současná kapacita vlaku je stanovena na 850 osob, s tím, že další kapacita bude otevřena po finálním ověření možné délky celé soupravy. “Čekáme stále na rumunské dráhy až nám dají přesnou informaci o délce výhybky, od Aradu se totiž festivalový expres musí vyhýbat protijedoucím pravidelným spojům, je to trochu úsměvné, ale věříme, že poté kapacitu přesně stanovíme, ta se ale asi nebude výrazně lišit od této hranice”, dodávají čekající organizátoři s informaci od “vyšší moci”, která se postupně doluje z rumunské strany.. “Proti statistikám z minulých ročníků jsme napřed asi půl roku, kdyby byl zájem stále takový, naplnili bychom několik vlaků, je to bláznivé. Banát jede.”

 

Hranice tisíce návštěvníků však přes nebývalý zájem o akci stále platí. “Slíbili jsme, že akci nebudeme zbytečně nafukovat, stále platí, že pustíme do prodeje tisíc lístků, těm kteří se nevejdou do vlaku, kam musíme připočítat i kapely a další personál,, nabídneme výjezd pomocí několika autobusů a osobní dopravy, se kterou k nám několik desítek lidí také míří.”

 

Letošní ročník poprvé v historii vypravuje speciální vlakovou soupravu, která převeze z Prahy se zastávkami v Brně a Bratislavě festivalové fanoušky a kapely až do rumunského města Oršava. Odsud je pak připraven převoz autobusy do české vesničky Eibentál. Alternativní doplutí lodní dopravou po Dunaji je již zastaveno pro velký zájem a i zde organizátoři jednají o další navýšení kapacity.

 

Mějte nás rádi! Jsme trochu pod tlakem :)

www.festivalbanat.cz