Festival Banát 2020! Devátý díl cesty časoprostorem startuje!

Startujeme! Festival Banát spouští registrace pro devátý výlet časoprostorem za českými krajny do Rumunska a Srbska. 1500 šťastných zanedlouho bude přesně vědět, co se bude dít v předposledním týdnu v srpnu. Pojedou totiž do Banátu. Festival Banát je za rohem! Kluci z Banátu se neflákají a letos spouští předprodej rekordně brzy. Na vánoce. V pátek ve 14:00 se spustí registrace na banátský festival ve třech základních verzích:

 

OBEJDNÁVKA NA FESTIVAL ZDE

 

Festival Banát vlakem (18.8.2020-23.8.2020)

Vlakem, lodí a autobusem do Eibenthalu. Stačí objednat a čekat v úterý 18.8. na nástupišti v Praze nebo Brně a užít si ten pocit, kdy předek vlaku už je v Rumunsku a zadek právě mává slovenskému výpravčímu ve Štůrovu. Nebo chodit na rumunsko-maďarské hranici časoprostorem a bavit se tím, kolik lidí řeší ztracené doklady, nebo kupé. Vlakem to však nekončí, v Oršavě na vás čeká alegorický přejezd rumunskými autobusy (tyhle frajeři umí jezdit i po třech kolech) do cílové vesnice Eibenthal. Kdo si chce užít mořskou nemoc ať si ráčí vyplnit v objednávce převoz lodí pod Eibenthal. Budete mít kliku, projedete nejkrásnějším místem na spodním toku celého Dunaje. Během festivalu si můžete vybrat z pestré nabídky několika scén (Ujbányja, Vila, Medvěd, Kamín, Hřiště a Kostel), ale také z několika výletů na oblíbenou dunajskou kaskádu, trochu náročnější vyhlídku Trescovat, Gernickou noc v kombinaci se Svatou Helenou či Rovenskem, nebo pak pěší neorganizované výlety kolem vesnice (Cucujova, Známana). Zpět odjíždíme kolem nedělního poledne a do České republiky je plánovaný “zmuchlaný” příjezd v pondělí kolem sedmé hodiny ranní. 

 

Festival Banát po vlastní ose

Omezená kapacita pro 150 osob, kdy se snažíme vesnici nezahlcovat dopravními prostředky a spíše preferovat společnou organizovanou dopravu. Na festival do Banátu se bez vstupenky nedostanete. Bude vyprodáno. 

 

Festival Banát autobusem přes srbskou Paprikašijádu (13.8.2020-23.8.2020)

Druhým rokem spolupracujeme na krásné akci v české vesnici v Srbsku. V Češku Selu se koná Paprikašijáda, tedy soutěž o vaření nejlepšího paprikového guláše. České setkání obalené folkórem a hudbou je náš tip, protože: z České republiky vyjedete ve čtvrtek večer, v pátek se dostanete do Srbska, kde za doprovodu místního českého učitele Standy objevíte českou komunitu kolem Bela Crkvy, v sobotu uvaříte guláš (kotlíky půjčíme, kuřecí maso podmínkou), v neděli vás čeká přesun do Svaté Heleny, kde si během tří dnů můžete projít tři české vesnice Helenu, Gerník a Rovensko a ve středu dopoledne vás naložíme pod Rovenskem a odvezeme do Eibenthalu na festival. Ztráta šesti pracovních dní vykoupená skvělými akcemi, hudbou a výlety.

 

FAQ-BANAT

Kdy se zveřejní program festivalu?

Program máme ze 70% sestavený, ale zveřejníme ho až budeme chtít. Čekáme přibližně přelom ledna/února. To už ale bude vyprodáno. Banátu se totiž musí věřit.

 

Ubytování 

Loni jsme rozšířili kempy, letos rozšíříme sprchy a záchody. Nebo je minimálně rovnoměrně rozmístíme, kdo mohl vědět, že se budou kempy obsazovat odspodu?! Bohužel si nejsme jistí úpravou sprch a jejich polétavých závěsů. Tady to je padesát na padesát. Ubytování u místních opět můžeme zprostředkovat, ale až v jarních měsících, kdy zjistíme přesné aktuální kapacity vesnice.

 

Studené pivo ve vlaku

O stupeň ledovější. Možná o dva. Kluci z JLV si však věří na tři stupně. Nejhorší železniční neštěstí je teplé pivo. Co budeme točit je zatím hvězdách. Na tom pracujeme.

 

Další menší změny

Pracujeme na celkovém konceptu jídla, zrušili jsme rumunské občerstvení nahoře, uděláme to jinak. Koloběžky budou. Nějaké penízky jsme vybrali ve vlaku, vrazíme to do Kamínu a ještě k tomu něco přidáme. Tenhle růžovej barák si to zaslouží.