Festival Banát 2020 bude!

Devátý ročník banátského festivalu proběhne! Organizátoři tak reagují na postupné rozvolňování opatření proti koronavirové pandemii, kdy Česká republika otevírá pro “zelené státy” (kam patří i Rumunsko) hranice s možností cestovat bez zpětného testu či karantény. Důležitým bodem je i uvolňování na rumunské straně, kdy jsou od 1. června povoleny akce do 500 osob a od 15.6. se očekává podobný režim na hranicích jako v České republice. V případě postupného zlepšování koronavirové křivky (dnes nakažených 119) je velmi reálné, že budou v průběhu uvolněny akce pro 1000 osob. 

 

Vzhledem k organizačním potížím a poměrně hraničního termínu bylo však nutné ustoupit od plánované cesty vlakem. “Je nám to velmi líto, ale v současné chvíli nedokážeme garantovat zajištění celé soupravy a také hygienickým požadavků v půlkilometrové soupravě”, přibližuje Štěpán Slaný. Po třech letech se tak festival vrací k autobusové “retro dopravě” a také zvýší kapacitu po vozidel, s tím, že v Eibenthale vznikne odstavné parkoviště a automobily budou označovány tak, aby jejich provoz co nejméně omezoval chod vesnice.  Jelikož zatím festival disponuje sníženou kapacitou, bylo uvolněno posledních 30 vstupenek, zbylé objednávky půjdou “pod čáru”, kdy jako čekatelé počkají na odhlášení některých účastníků nebo počkají na zvýšení kapacity. 

 

Časté dotazy padají i ke zdravotnickému zajištění celého festivalu, které je v současné době asi nejzásadnější otázkou. “Letošní ročník bude ze zdravotnického pohledu tím nejlépe obsazeným, již před festivalem vysíláme část zdravotnického týmu přímo do vesnice, kde se bude věnovat našim krajanům a vytvoří zdravotnický check-point pro celou vesnice. Zde si budou moci řešit za asistence zdravotníků řešit své zdravotní problémy”, doplňuje Honza Duben. Zásadním je i partnerství se společností 4Clean, která zajistí certifikované hygienické pomůcky a dezinfekce.  

 

V příštím týdnu bude oznámen přesný line-up, z toho původního budou osloveny všichni vystupující, aby opětovně potvrdili svojí účast na této akci. Nyní ještě není přesně jasné, kde se festival přesně uskuteční. V případě hranice 500 osob je pravděpodobné, že se uskuteční na novém prostoru u restaurace Eibenthal a všechny účastníky pojmou blízké kempy Flaška, Steiner, Luka a LaBamba, v případě většího počtu pak bude zváženo tradiční místo na Ujbányji. V nejbližších dnech pak přineseme rozuzlení ohledně srbské Paprikašijády (Srbsko je zatím zavřené, ale situace tam vypadá velmi dobře) a Gernické noci. 

 

Časté dotazy:

Jsou ještě vstupenky na Festival Banát 2020?

Ano, vstupenky jsou.

 

Měl jsem zakoupenou cestu vlakem, co teď když chci jet autobusem?.

Cesta vlakem se automaticky stává cestou autobusem, takže pokud jste měli zaplacenou vstupenku s cestou vlakem, máte nyní zaplacenou vstupenku s cestou autobusem. Nic se nedoplácí ani nevrací, počítáme s vámi.

 

Měl jsem zakoupenou cestu vlakem, ale nechci jet autobusem, ale svým autem.

Napište nám na mail: jan.duben@festivalbanat.cz  Vstupenku přepíšeme a rozdíl vrátíme do konce srpna 2020. Pokud jste měli navíc ještě nadstandard, vrátíme i to.

 

Měl jsem zaplacenou vstupenku s dopravou vlakem, ale nechci jet autobusem ani svým autem. Vrátíte mi peníze, můžu vstupenku přesunout na další ročník nebo vám ty peníze nechat?

Máte na výběr. Buď vám vrátíme peníze do konce srpna 2020 anebo si můžete vstupenku přesunout na další ročník (pokud by došlo ke zvýšení ceny vstupenky, pak ji nebude doplácet). Pokud nás budete chtít zasponzorovat, budeme rádi, budete v bulletinu :)  Rozhodnutí napište nám na mail: jan.duben@festivalbanat.cz Na toto rozhodnutí máte čas do 5.7.2020.

 

Měl jsem zakoupenou cestu vlakem s nadstandardem a pojedu autobusem. Vrátíte mi platbu za nadstandard?

Platbu za nadstandard vám vrátíme do konce srpna 2020.

 

Lze lístky přeprodávat?

Ano, změnu vlastníka je ale potřeba nahlásit na mail: jan.duben@festivalbanat.cz a zaplatit poplatek 100 Kč

 

Měl jsem zaplacenou cestu autem, mění se pro mě něco?

Nic. 

 

Proběhne doprava lodí z Orsovy, tedy těch 30 km po Dunaji?

Ano. Zůstává v platnosti.

 

Proběhne výlet do jeskyně Ponicova? 

Ano. Zůstává v platnosti.

 

Proběhne výlet na Traskavec? 

Ano. Zůstává v platnosti.

 

Zůstávají v platnosti nástupní místa?

Ano i autobusem se bude nastupovat v Praze a Brně. Konkrétní místa zveřejníme později.