FAQ: Nebojte se Banátu-21! Na festival bez obav!

Nebojte se Banátu-21! Na festival bez obav!

Máme před sebou poslední měsíc příprav, které vlivem současných faktorů nejsou tak hladké, jak jsme původně čekali. 

Jednu část příprav jsme si zkomplikovali sami. Rozhodli jsme se k desátému výročí festival drobně změnit skoro všechno. Hlavní změnou je samotné místo festivalu, dvě večerní stage na Ujbányji jsme přesunuli přímo do Eibenthalu pod legendární Kovárnu. Teď je to trochu o pile, bagru a fantazii. O velké fantizii, ta nám nikdy nechyběla. Tak se nechte překvapit.

Druhou část nám komplikuje zásah vyšší moci. S ní bojujeme již dva roky, když jsme loni na začátku března odjížděli z Eibenthalu s pocitem, že nás čeká konečně ta nejlepší sezóna, tak se během dvou týdnů otočilo proti nám úplně vše. Píše nám hodně lidí jak to jako nyní je, jestli se jede, jestli se musí testovat, co místní krajané..čed

Pojďme si říct, co nás během měsíce může potkat:

Úvodní FAQ

 1. Očkování jsou v pohodě. Dál to číst skoro nemusíte.
 2. Při zásadním zhoršení situace (popis níže) hrozí pro nenaočkované a covid-19 povinný test AG/PCR. Tuto situaci ale matematicky nepředkládáme. 
 3. Nebudete-li se chovat jako hovada, neohrozíte své kamarády ani krajany
 4. Říkáme, že 1000 km z Prahy do Eibenthalu je filtr na debily. Proto se nebojíme se bodu číslo 3.

Naše FAQ

 1. Projekt v Eibenthalu je křehký. Každej rok pro nás znamená takový all-in. Hrajeme o všechno. Letos o úplně všechno. Šiřte naší slávu dál.
 2. Vypravujeme vlak, je to paušální cena, musíme to naplnit. Mínus jeden vagon není řešením. Licence, dopravní cesty apod to nezajímá. Je to stále jeden vlak. 
 3. Máme nejlepší program v historii
 4. Ten leták, co jsme vydali na FB byl vtip. Jsme sedláci, ale nevolíme SPD.
 5. Lístky se objednávají ZDE

Dopravně-místopisné FAQ

 1. Rumunsko je v Evropě. V té je i Česká republika, i když se občas tak netváří.
 2. V Rumunsku jsou silnice a na nich asfalt, po dálnici se jezdí dokonce i 130. Dovolená začíná v Břeclavi. Na benzínkách mají benzín, naftu, bagety i adblue. Nemají tam ale hot-dog, moc ho tady neznají. Situaci se psy řeší jinak. Po svém. 
 3. Oršava je 40km vzdálené přístavní město, kde bydlí 12tis obyvatel. Je zde nemocnice i supermarkety. Znaji i platební karty a berou eura. Sem přijedeme vlakem a odtud pojedeme po Dunaji nebo silnici do cílového Eibenthalu.
 4. Turnu Severin je hlavní město župy, má 102 tis obyvatel. Dokonce i zde mají nemocnici a krámy. Vede sem cesta, převažují bavoráky před logany. 
 5. Hranice s Maďarskem jsou průjezdné a sympatické. Stačí ukázat občanku. Zajímavostí je, že Maďaři mají mužskou a ženskou směnu. Střídají se. Co je lepší nevíme.
 6. Slovensko i Maďarsko projedete bez problémů. Jako že bez úplných problémů, na hranicích nikdo není. Když tam někdo bude, řekněte kouzelné mezinárodní slovíčko “tranzit”. 

Zdravotnické FAQ

 1. Ctíme férovost a zodpovědnost vůči svému okolí. Jedeme hromadnou dopravou, navštívíme ojedinělá místa. Stejně jako se každý rok vyžaduje respekt a pokora k tomu křehkému místu, tak také platí současné běžné hygienické opatření. Očkování jsou vysmátí, ty ostatní prosíme o dobrovolné otestování před společnou vlakovou cestou. Je možné, že se dobrně změní podmínky, pak i my budeme reagovat, že test před nástupem bude povinný. To ovšem v případě, že ČR spadne pro Rumunsko do oranžové barvy, což v současné době nepředpokládáme. 
 2. Vesnice české oblasti Banátu jsou součástí Rumunska. Platí zde stejná pravidla jako v Rumunsku. V Rumunsku je možné se již více než čtvrt roku očkovat od 18 let, v současné době zde fungují i služba drive-in, kdy přijedete autem, vystrčíte ruku a jedete zase dál. Na vakcínu se nečeká, každý kdo chtěl, je naočkován. 
 3. Na festivalu máme početný zdravotnický tým se zkušenostmi ze zahraničních misí. Zvládnou i tuhle zahraničí misi. Když poteče do bot, je zde Tomáš Šebek, kterého pro jeho popularizační metody nemusíme stahovat ani z podia. Umíme řešit na místě hodně věcí, k dispozici nám jsou místní bezpečnostní složky i zastupitelský úřad. 
 4. Česká republika je z hlediska epidemie covid-19 pro Rumunsko zelená země. V současné době disponuje indexem 0,2, což je průměrný součet nárůstu nemoci na 1000 obyvatel za posledních 14 dní. Pro to, abychom spadli do oranžové kategorie, tedy cestování s testem či očkováním je potřeba překročit index 1,5, což se rovná průměrnému dlouhodobému přírůstku 1200 nakažených každý den v celé ČR. 
 5. Rumunsko je pro Českou republiku zelená země. Již měsíc zde nepřekročil nárůst v celé zemi 100 nakažených za den. Fungují zde služby, jsou otevřené restaurace a ve vnitřních prostorách se používají roušky.
 6. Česká republika v posledních dnech zpřísnila podmínky pro návrat do vlasti. Protože ještě nebyla schválena korespondenční volba ze zahraničí je potřeba se vrátit zpět. Pro návrat je několik podmínek, bezproblémový návrat mají očkovaní a 180 dní covid-19. Ostatní se musí po příjezdu podstoupit test Ag nebo PCR. Tyto testy jsou v České republice zdarma. To však nyní platí při návratu z jakékoliv zahraniční dovolené.  

Pokud jsi to dočetl, můžeš jet do Banátu.

Klikni ZDE

 

 

FACEBOOK

Účinkující

Vychodilová Eva

Never Sol

Slam Poetry

Papír sklo plasty & Jirka Kára

Synové smrti