Doprava

Banát expres

Vlakový speciál bude vyjíždět v úterý 18.8.2020 v odpoledních hodinách z Prahy a ve večerních hodinách z Brna.  Do Oršavy (rumunské město vzdálené 40 km od Eibenthalu) přijede 19.8. po poledni. V Oršavě na nádraží proběhne přesun z vlaků do autobusů, které všechny dopraví až na místo činu (cestovatelé lodí se z vlaku přesunou nejprve do lodi, poplují 35 km proti proudu Dunaje a až posledních 8 km dojedou autobusem). Zpáteční cesta bude probíhat v opačném gardu - odjezd autobusů z Eibenthalu bude v neděli 23.8.2020 v dopoledních hodinách a návrat vlakem do ČR je plánován na pondělí 24.8. ráno. Kapacita vlakového speciálu je omezená počtem 1100 osob včetně kapel. Vlak bude místenkový a většina vagonů bude v provedení kupé pro 8 osob.

Loď 
Pro otrlé námořníky nabízíme možnost zpestření si cesty na festival lodí. Z vlaku v Oršavě si přes silnici dojdete k Dunaji a poté se budete plavit 35 km po přehradě Železná vrata.Cestou projedete dunajskou soutěskou, kde se Dunaj ze šířky 1,5 km zúží na 200 m a pod vámi bude 80 m hloubka. Plavba bude trvat cca 2 hodiny. Poté Vás loď vysadí pod Eibenthalem a zbylých 8 km už dojedete autobusem. Kapacita této dopravy je omezená na 350 osob a lze jí objednat pouze v kombinaci s dopravou vlakem.
 
 
Autobus

Autobusy jsou určené fanouškům, kteří chtějí zároveň poznat i Banát bez festivalu. Autobusy vyjíždějí 13.8. navečer (Praha, Brno). Příjezd je v pátek ráno nejprve do českých vesnic v Srbsku, kde bude dvoudenní program včetně Paprikašijády (více k programu a Paprikašijádě v menu doprovodné akce) a v neděli se přesunete do českých vesnic v Rumusku (program je na vás). Odjezd autobusů z Eibenthalu bude v neděli 23.8.2020 v dopoledních hodinách a návrat vlakem do ČR je plánován na pondělí 24.8. ráno

 
Doprava po vlastní ose 

Pro dopravu po vlastní ose doporučujeme cestu: Praha, Brno, Bratislava, Budapešť, Szeged, Arad, Temešvár, Lugoj (celý tento úsek je sjízdný po dálnici, kromě pár kilometrů za slovensko-maďarskou hranicí). Dále vede cesta z Lugoje přes města Caransebes a Orsova, a pak podél Dunaje přes obec Dubová až k odbočce na Eibentál (cesty na Eibenthal jsou dvě - jedna šotolinová a jedna asfaltová. Doporučujeme asfaltovou, která začíná u mostu přes potok Ljubotina) Následuje 8 km dlouhé stoupání v serpentinách (není do nich vidět jeďte pomalu - bude provoz). Po osmi kilometrech vyjedete na návrší s křižovatkou označenou na mapce v buletinu číslem 10 (pokračujete rovně) Dáte se z kopce dolů a jste v Eibenthale

Ceny dálničních a silničních známek v roce 2015: Slovensko 10ti denní - 10 EUR, Maďarsko týdenní - 2975 HUF (cca 300 Kč), Rumunsko (nutno koupit i na silnici) týdenní - 3 EUR. Ceny pohonných hmot = rozklikněte.

Pohyb auty po vesnici bude během festivalu omezený. Prosíme tedy řidiče, aby po příjezdu hezky zaparkovali a odparkovali až v den svého odjezdu. Děkujeme.

 

FACEBOOK

Účinkující

Vasilův Rubáš

Jiří Řehák

Havel Standa ze Srbska

Štěpán, Tibi a Honza