Doprava

Banát expres

Vlakový speciál bude vyjíždět v úterý 20.8.2019 v odpoledních hodinách z Prahy a v podvečerních hodinách z Brna.  Do Oršavy (rumunské město vzdálené 40 km od Eibenthalu) přijede 21.8. v dopoledních hodinách. V Oršavě na nádraží proběhne přesun z vlaků do autobusů, které všechny dopraví až na místo činu (cestovatelé lodí se z vlaku přesunou nejprve do lodi, poplují 35 km proti proudu Dunaje a až posledních 8 km dojedou autobusem). Zpáteční cesta bude probíhat v opačném gardu - odjezd autobusů z Eibenthalu bude v neděli 25.8.2019 v dopoledních hodinách a návrat vlakem do ČR je plánován na pondělí 26.8. ráno. Kapacita vlakového speciálu je omezená počtem 1100 osob včetně kapel. Vlak bude místenkový a většina vagonů bude v provedení kupé pro 8 osob.

Loď - VYPRODÁNO
Pro otrlé námořníky nabízíme možnost zpestření si cesty na festival lodí. Z vlaku v Oršavě si přes silnici dojdete k Dunaji a poté se budete plavit 35 km po přehradě Železná vrata skrz nejužší místa na spodním toku Dunaje Cazanele Mare a Mici, kde se Dunaj ze šířky 1,5 km zmáčkne v soutěsce na 200 m. Plavba bude trvat cca 2 hodiny, lod Vás vysadí pod Eibenthalem a zbylých 8 km už dojedete autobusem. Kapacita této dopravy je omezená na 250 osob a lze jí objednat pouze v kombinaci s dopravou vlakem.
 
Autobus 1 - alternativa za vyprodaný vlak
 
Autobusový speciál bude vyjíždět stejně jako vlak, tedy v úterý 20.8.2019 v odpoledních hodinách z Prahy a v podvečerních hodinách z Brna. Odjezd z Eibenthalu pak bude v neděli v odpoledních hodinách cca v 16:00 a návrat do ČR 26.8.2019  v pondělí v brzkých hodinách. O kapele do autobusu jednáme, brzy dáme podrobnější informace.
 
Autobus 2 - poznávací

Spolu s vlakem budou z ČR vyrážet i jeden až dva autobusy.  Autobusy jsou určené fanouškům, kteří chtějí poznat i mimofestivalový Banát. Vyjíždějí už 15.8. navečer (Praha, Brno) a budete moci navštívit většinu českých vesnic v Rumunsku i Srbsku (více info na webu v menu: doprovodné akce - Paprikašijáda). Návrat je po festivalu, 26.8. ráno. 

Doprava po vlastní ose 

Pro dopravu po vlastní ose doporučujeme cestu: Praha, Brno, Bratislava, Budapešť, Szeged, Arad, Temešvár, Lugoj (celý tento úsek je sjízdný po dálnici, kromě pár kilometrů za slovensko-maďarskou hranicí). Dále vede cesta z Lugoje přes města Caransebes a Orsova, a pak podél Dunaje přes obec Dubová až k odbočce na Eibentál (cesty na Eibenthal jsou dvě - jedna šotolinová a jedna asfaltová. Doporučujeme asfaltovou, která začíná u mostu přes potok Ljubotina) Následuje 8 km dlouhé stoupání v serpentinách (není do nich vidět jeďte pomalu - bude provoz). Po osmi kilometrech vyjedete na návrší s křižovatkou označenou na mapce v buletinu číslem 10 (pokračujete rovně na šotolinu, asfalt uhýbá prudce doprava a po 2 km končí v poli) Po 50 m po šotolině již vidíte ceduli Eibentál a sjíždíte po asfaltu do vesnice. 

Ceny dálničních a silničních známek v roce 2015: Slovensko 10ti denní - 10 EUR, Maďarsko týdenní - 2975 HUF (cca 300 Kč), Rumunsko (nutno koupit i na silnici) týdenní - 3 EUR. Ceny pohonných hmot = rozklikněte.

Pohyb auty po vesnici bude během festivalu omezený. Prosíme tedy řidiče, aby po příjezdu hezky zaparkovali a odparkovali až v den svého odjezdu. Děkujeme.