Doprava

 

Balkán expres 

Vlakový speciál bude vyjíždět v úterý 17.8.2021 v odpoledních hodinách z Prahy (cca v 17:00 - upřesníme) a ve večerních hodinách z Brna (cca 22:00 - upřesníme).  Do Oršavy (rumunské město vzdálené 40 km od Eibenthalu) přijede 18.8.2021 kolem poledne. V Oršavě na nádraží proběhne přesun z vlaků do přistavených autobusů, které všechny dopraví až na místo činu - Eibenthalu (cestovatelé lodí se z vlaku přesunou nejprve do přistavených lodí, poplují 35 km proti proudu Dunaje a až posledních 8 km dojedou autobusem). Zpáteční cesta bude probíhat v opačném gardu - odjezd autobusů z Eibenthalu bude v neděli 22.8.2021 v dopoledních hodinách a návrat vlakem do ČR je plánován na pondělí 23.8.2021 ráno (Brno cca 4.00, Praha cca 8:00). Kapacita vlakového speciálu je omezená počtem 1000 osob. Vlak bude místenkový a většina (nebo všechny) z jeho osmnácti vagonů bude v provedení: kupé pro 8 osob. Za příplatek si lze přiobjednat kupé s možnou lehátkovou úpravou.

Autobusem přes Srbsko

Autobusy jsou určené fanouškům, kteří chtějí poznat i ostatní české vesnice v Rumunsku a Srbsku a prožít před festivalem krátkou dovolenou v Banátu. Autobusy vyjíždějí již v pátek 13.8.2021 z Prahy (cca 19:00 a cca 21:00 z Brna - vše upřesníme). V sobotu 14.8.2021 nejprve zavítáme do českých vesnic v Srbsku (Česko selo, Krušica, Bela Cerkva). V neděli 15.8.2021 zde bude na programu Paprikašijáda - což je celodenní hudebně - gurmánský festival s vařením paprikového guláše. V pondělí 16.8. se přesuneme do rumusnké části Banátu, kde Vás vysadíme dle přání buď na Svaté Heleně, Eibenthalu nebo kdekoliv cestou, abychom Vás na těchto místech v den startu festivalu, tedy 18.8.2021 dopoledne zase nabrali a dovezli na zahájení festivalu Banát. Program je tedy volný, jediné co je třeba dodržovat jsou časy odjezdů autobusu. Odjezd z festivalu bude v neděli 22.8.2021 v odpoledních hodinách (cca 14:00 z Eibenthalu - upřesníme) a návrat do ČR je plánován na pondělí 23.8. ráno (Brno cca 00:00, Praha cca 3:00).

Výletní loď

Pro otrlé námořníky nabízíme možnost zpestření si cesty na festival lodí. Z vlaku v Oršavě si přes rušnou silnici dojdete k Dunaji a poté se budete klidně plavit 35 km po přehradě Železná vrata. Cestou projedete dunajskou soutěskou, kde se Dunaj ze šířky 1,5 km zúží na 200 m a pod vámi bude 80 m hloubka. Plavba bude trvat cca 2 hodiny. Poté Vás loď vysadí pod Eibenthalem a zbylých 8 km už dojedete autobusem. Kapacita této dopravy je omezená na 350 osob a lze jí objednat pouze v kombinaci s dopravou vlakem.

Doprava autem

Pro dopravu po vlastní ose doporučujeme cestu: Bratislava, Budapešť, Szeged, Arad, Temešvár, Lugoj (celý tento úsek po dálnici). Dále vede cesta z Lugoje přes města Caransebes a Orsova a pak podél Dunaje přes obec Dubová až k odbočce na Eibentál (cesty na Eibenthal jsou dvě - jedna šotolinová a jedna asfaltová. Doporučujeme asfaltovou, která začíná u mostu přes potok Ljubotina) Následuje 8 km dlouhé stoupání v serpentinách (není do nich vidět jeďte pomalu - bude provoz). Po osmi kilometrech vyjedete na návrší s křižovatkou označenou na mapce bulletinu jako U Křížku (pokračujete rovně). Dáte se z kopce dolů a jste v Eibenthale. Všechny dálniční známky lze koupit dopředu elektronicky SK- https://eznamka.sk/selfcare/purchase/                  HU - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/                      RO - https://www.roviniete.ro/en/ (v Rumunsku je potřeba mít tuto známku pro všechny třídy silnic). Pohyb auty po vesnici bude během festivalu omezený. Prosíme tedy řidiče, aby po příjezdu hezky zaparkovali a odparkovali až v den svého odjezdu. Děkujeme.

 

FACEBOOK

Účinkující

Jump Into The Field

WWW Neurobeat

Timudej

Štěpán, Tibi a Honza

Helemese