Doprava

 

Balkán expres 

Vlakový speciál bude vyjíždět v úterý 15.8.2023 v odpoledních hodinách z Prahy (cca v 17:00) a ve večerních hodinách z Brna (cca 21:00).  Do Oršavy (rumunské město vzdálené 40 km od Eibenthalu) přijede vlak ve středu 16.8.2023 krátce po poledni. V Oršavě na nádraží proběhne přesun z vlaků do přistavených autobusů, které všechny dopraví až na místo činu - Eibenthalu (cestovatelé lodí se z vlaku přesunou nejprve do přistavených lodí, poplují 35 km proti proudu Dunaje a až posledních 8 km dojedou autobusem). Zpáteční cesta bude probíhat v opačném gardu - odjezd autobusů z Eibenthalu bude v neděli 20.8.2023 v dopoledních hodinách a návrat vlakem do ČR je plánován na pondělí 21.8.2023 ráno (Brno cca 4.00, Praha cca 8:00). Kapacita vlakového speciálu je omezená počtem 1000 osob. Vlak bude místenkový a většina (nebo všechny) z jeho osmnácti vagonů bude v provedení: kupé pro 8 osob. Za příplatek si lze přiobjednat kupé s možnou lehátkovou úpravou pro 6 osob..

Autobusem přes Srbsko

Autobusy jsou určené fanouškům, kteří chtějí poznat i ostatní české vesnice v Rumunsku a Srbsku a prožít před festivalem krátkou dovolenou v Banátu. Autobusy vyjíždějí v pátek 11.8.2023 z Prahy a Brna v podvečerních hodinách. V sobotu přijedeme do českých vesnic v Srbsku (Česko selo, Krušica, Bela Cerkva). A v neděli bude na programu Paprikašijáda v Českém Selu - což je celodenní hudebně - gurmánský festival s vařením paprikového guláše. Následovat budou dva dny, které můžete strávit v českých vesnicích v Rumunsku a 16.8.2023 buď dojdete anebo vás z vesnic přivezeme na zahájení festivalu Banát. Program je tedy volný, jediné co je třeba dodržovat jsou časy odjezdů autobusu. Odjezd z festivalu bude v neděli 20.8.2023 v odpoledních hodinách (cca 14:00 z Eibenthalu - upřesníme) a návrat do ČR je plánován na pondělí 21.8. ráno (Brno cca 00:00, Praha cca 3:00).

Výletní loď

Pro otrlé námořníky nabízíme možnost zpestření si cesty na festival lodí. Z vlaku v Oršavě si přes silnici dojdete 200 metrů k Dunaji a poté se budete plavit 35 km po největší přehradě na Dunaji - přehradě Železná vrata. Cestou proplujete dunajskou soutěskou, kde se Dunaj ze šířky 1,5 km zúží na 200 m a pod vámi bude 80 m hloubka. Plavba bude trvat cca 2 hodiny. Poté Vás loď vysadí pod Eibenthalem a zbylých 8 km už dojedete autobusem. Kapacita této dopravy je omezená na 350 osob a lze jí objednat pouze v kombinaci s dopravou vlakem. Celý přesun z Orsovy na Eibenthal bude trvat cca 3 hodiny.

Doprava autem

Pro dopravu po vlastní ose doporučujeme cestu: Bratislava, Budapešť, Szeged, Arad, Temešvár, Lugoj (celý tento úsek po dálnici). Dále vede cesta z Lugoje přes města Caransebes a Orsova a pak podél Dunaje přes obec Dubová až k odbočce na Eibentál (cesty na Eibenthal jsou dvě - jedna šotolinová a jedna asfaltová. Doporučujeme asfaltovou, která začíná u mostu přes potok Ljubotina) Následuje 8 km dlouhé stoupání v serpentinách (není do nich vidět jeďte pomalu - bude provoz). Po osmi kilometrech vyjedete na návrší s křižovatkou označenou na mapce bulletinu jako U Křížku (pokračujete rovně). Dáte se z kopce dolů a jste v Eibenthale. Všechny dálniční známky lze koupit dopředu elektronicky SK- https://eznamka.sk/selfcare/purchase/                  HU - https://ematrica.nemzetiutdij.hu/                      RO - https://www.roviniete.ro/en/ (v Rumunsku je potřeba mít tuto známku pro všechny třídy silnic). Pohyb auty po vesnici bude během festivalu omezený. Prosíme tedy řidiče, aby po příjezdu hezky zaparkovali a odparkovali až v den svého odjezdu. Děkujeme za všechny.