Doprava

Doprava vlakem

Letos přícházíme s revoluční změnou v dopravě, kdy vyměníme autobusy za vlakový speciál. Vlakový speciál bude vyjíždět 15.8.2017 v odpoledních hodinách (cca 15:00) z Prahy a dále přibrzdí v Brně a Bratislavě.  Do Oršavy (rumunské město vzdálené 40 km od Eibenthalu) přijede 16.8. v dopoledních hodinách. V Oršavě proběhne přesun z vlaků do autobusů, které všechny dopraví až na místo činu (cestovatelé lodí se z vlaku přesunou nejprve do lodi, poplují 32 km proti proudu Dunaje a až posledních 8 km dojedou autobusem). Zpáteční cesta bude probíhat v pačném gardu - odjezd autobusů z Eibenthalu bude v neděli 20.8.2017 v dopoledních hodinách a návrat vlakem do ČR je plánován na pondělí 21.8. ráno (budeme ještě upřesňovat). Kapacita vlakového speciálu je omezená počtem 700 osob! Vlak bude místenkový a většina vagonů bude v provedení kupé pro 8 osob.

Doprava autobusem

V momentě, kdy naplněna kapacita vlaku (vagóny přidat nelze - nevejdem se v Rumunsku na výhybky), spustíme možnost dopravy autobusem. Autobusy budou vyjíždět 15.8.2017 v podvečerních hodinách ( cca 18:00) z Prahy se zastávkami v Brně (Bratislavě). Na Eibenthal dorazí autobusy krátce po poledni. Zpátky do ČR se bude z Eibenthalu odjíždět v dopoledních hodinách a návrat do ČR je plánován v neděli kolem půlnoci.

Doprava po vlastní ose

Pro dopravu po vlastní ose doporučujeme cestu: Praha, Brno, Bratislava, Budapešť, Szeged, Arad, Temešvár, Lugoj (celý tento úsek je sjízdný po dálnici, kromě pár kilometrů za slovensko-maďarskou hranicí). Dále vede cesta z Lugoje přes města Caransebes a Orsova, a pak podél Dunaje přes obec Dubová až k odbočce na Eibentál (cesty na Eibenthal jsou dvě - jedna šotolinová a jedna asfaltová. Doporučujeme asfaltovou, která začíná u mostu přes potok Ljubotina) Následuje 8 km dlouhé stoupání v serpentinách (není do nich vidět jeďte pomalu - bude provoz). Po osmi kilometrech vyjedete na návrší s křižovatkou označenou na mapce v buletinu číslem 10 (pokračujete rovně na šotolinu, asfalt uhýbá prudce doprava a po 2 km končí v poli) Po 50 m po šotolině již vidíte ceduli Eibentál a sjíždíte po asfaltu do vesnice. 

Ceny dálničních a silničních známek v roce 2015: Slovensko 10ti denní - 10 EUR, Maďarsko týdenní - 2975 HUF (cca 300 Kč), Rumunsko (nutno koupit i na silnici) týdenní - 3 EUR. Ceny pohonných hmot = rozklikněte.