Doprava

Doprava

Rychle  b  expres

Vlak odjíždí  již ve středu  19.8.2020 v noci (cca 22:00 – 24:00, upřesníme) a nástup do něj bude možný pouze v Praze - Holešovicích.  Do cílové stanice – Javorníku pak vlak přijede ve čtvrtek 20.8.2020 cca ve 12:30. Součástí vlakové jízdy (nepovinou ale v ceně) bude středeční večerní dvoukoncert v klubu Cross ZDE v Holešovicích. Z klubu je to jen kousek  na nádraží v Holešovicích odkud  vyrazíte směr Račí údolí. Cestou  je pak plánovaná zastávka v Hanušovicích u pivovaru Holba a „snídaně v trávě“ což bude cca dvouhodinová zastávka s koncertem na protažení , nasnídání či vyproštění.  Z nádraží v Javorníku do Račího údolí je to cca 4,5 km, které můžete jít buď pěšky anebo na místě bude fungovat jeden pendlující autobus (v ceně vlaku).   

Zpátky vlak bude odjíždět v neděli 23.8.2020 cca ve 12:00 (upřesníme) a cestou bude možné vystupovat ve stanicích Zábřeh, Česká Třebová, Pardubice, Kolín. Do Prahy by měl vlak dorazit v neděli 23.8.2020 v podvečer – čas upřesníme. Při odjezdu bude rovněž fungovat pendlující autobus z Račího údolí do Javorníku (podle rozpisu, aby se na každého dříve nebo později dostalo).

Kapacita vlakového speciálu je omezená počtem 300 osob včetně kapel.  Pokud bude poptávka po vlakové dopravě velká jsme schopni zvýšit kapacitu na maximálních 450 osob. Pokud by však došlo k velkému odlivu přihlášených z vlaku vyhrazujeme si právo vlakovou dopravu zrušit.  

Vlak bude místenkový a většina vagonů bude v provedení kupé pro 8 osob. Ve vlaku nebude možnost volit nadstandard. Vlak bude celý nekuřácký. Pokud máte zájem být v „klidné části vlaku“ napište nám to na jan.duben@festivalbanat.cz, dáme vás na jeden z chvostů.

Doprava po vlastní ose

Kudy se dostanete do Rychlebských hor necháme na vás. Na místě bude fungovat záchytné parkoviště (v ceně vstupenky, místo upřesníme).Prosíme, abyste používání aut během festivalu omezily na nutné minimum. Děkujeme