Divokej Bill a divoký Banát podruhé!

Jedna z kapel, která před pár lety dobrovolně nasadila krk a odjela docela do neznáma pomoct vydobýt banátskému festivalu jakousi prestiž. Po třech letech je čas na návrat a Vašek Bláha se rozhodně nevrací do neznáma!

Vašku, jak se těšíte na návrat po třech letech do Banátu?

Moc. Když je někde dobře, rád se vracíš a tam dobře je

 

 

Vy jste zažili ten úplně první ročník, kdy nikdo nevěděl (ani my) kam jede, jak to bude vypadat a jestli to všichni přežijeme. Nakonec přežili. Jaké jste si z Banátu odvezli zážitky a splnilo se vaše očekávání?

 

Zážitky jen ty nejlepší, zrovna nedávno jsme se potkali s Mňágou, která tam byla před třemi lety s námi  a krásně jsme si zavzpomínali na tu atmošku a dobrou náladu, řikali že letos nejedou, ale že by si to taky rádi zopákli. Sledujem co se tam  děje, je to taková zvláštní věc tenhle Banát, takovej českej ostrov v Rumunskym moři a jak říkáš že jsme byli na tom prvním, tak na to jsme pyšný, tak trochu skromě myslim  že jsme Vám to pomohli rozjet

 

Dá se najít podobná akce jako je Banát? Občas nám zahřeje na duši, že si na Banát v nějaké rozhovoru vzpomenete:)..

No moc jich není, taky takovejch destinací moc není, nejspíš jen Banát a nic podobnýho Mám rád když takhle nějaká skupina lidí vyrazí někam dál od baráku, myslim všechny co pojedou z Čech, tak nějak je to spojí a ten zážitek i ty přátelství který tam vzniknou jsou pak intenzivnější. a Je pravda že se v různejch rozhovorech rádi pochlubíme že hrajem na takovym atypickym fesťáku víme že si to přečtete a zase nás pozvete My dřív jezdili hrát do Chorvatska. Tak deset let egou To mi to trochu připomíná a dodnes když potkám lidi který tam byli tak máme o čem povídat. Jezdili jsme tam třeba s Wohnoutama a na ty se těšíme i v Banátu, historie se opakuje

 

Jak vůbec reagovalo vaše okolí fanoušků a kapel na to, že vyrážíte na tohle dobrodružství? Tři roky jste u nás nehráli, cítíš kolem sebe, že se nějak povědomí o Banátu zvýšilo?

 

No rozhodně mám pocit že se o tý akci víc ví, my tam i letos samozřejmě táhnem partu kámošů který to zajímá a je jich docela dost, někteří vyrážíme už o pár dní dřív, po cestě si chceme popařit u Balatonu:)

 

NA DIVOKÝHO BILLA DO BANÁTU!

 

Když jsme začali poprvé rozvíjet myšlenku, že by Divokej Bill vyrazil do Banátu, byli jsme nakonec překvapeni hodně rychlým a vstřícným jednáním. Odrazilo se v tom také to, že jsi častý návštěvník Rumunska?

 

No někde jsem si všimnul že tam byli Migové, byli vyfocený  jak koukaj z vokna takový krásný chaloupky, řikám sakra kde to je ? tak jsem zaguglil, zavolal ti, tys mě navštívil na chalupě, přinesl jsi Cuiku a bylo to dohodnutý V Rumunsku jsem byl už mockrát, ale nejezdil jsem do Banátu, ale kousek výš do hor u Caransebes, tak mě zajímalo jak to vypadá  zase jinde a navíc český vesnice ? já o tom před pár lety vlastně skoro  nevěděl.

 

Co je pro tebe Rumunsku, vím, že sem jezdíš několikrát ročně. Pro mnoho lidí je to země polopravd a mýtů, realita je však zcela jiná..

 

Já to tam mám moc rád, jezdíme tam takovou enduro turistiku na motorkách, koupíš kus špeku, kus brinzi od bači, v palírně kořalku a mastíš někam do neznáma do hor, lesů s partou kámošů. Zabloudíš, dochází síly i benzín, nikde nikdo, prostě opravdový dobrodružství.

V Banátu už jsem byl od tý doby taky, viděl jsem všechny vesnice, moc pěkný. Bydleli jsme v Rovensku a dělali výlety po okolí, jen do Eibenthalu jsme se nedostali, už jsme byli kousek, ale začalo sněžit, kámoš píchnul kolo a než jsme to zprovoznili byla skoro tma, tak jsme museli mazat zpátky a to jsem se tak těšil k Medvědovi na Ursuse, no nebylo nám souzeno

 

Již loni jsme rozjeli další malou stage, která vyrostla na dvorku v hospodě “U Medvěda”, můžeme se těšit, že nám Venda zahraje něco hezkého k pivu?:)

 

No já si všimnul, jasně že zahraju nebo zahrajem to se uvidí, umím Okoř, Stánky, Rosu  všechno co si budete přát

 

FACEBOOK

Účinkující

Audio attaché

filmový One World Romania

Sedláček Tomáš

Byl pes