Desátý ročník festivalu v Banátu je tady!

Téměř dva roky jsme věřili a čekali, že se opět všichni potkáme v Eibenthale.

 

Teď cítíme, že ta doba přichází a po roční odmlce vyplněné Račím údolím společně oslavíme jubilejní desátý ročník našeho festivalu v Eibenthale. Nebude to obyčejný ročník. Vedou k němu neobyčejné organizační komplikace, na konci si pak užijete trochu jiný festival než na který jste v minulých letech byli zvyklí. V hlavách se nám honí drobná změna místa, která povede k ještě větší spolupráci s místními krajany, změna formátu kempů, stravy, ale i míst, kde se bude vystupovat. Během dvou let jsme se dostali na úplné organizační dno, když jsme si mysleli že to je to dno, někdo na nás zespoda zaklepal. Moc si vážíme Vaší podpory, tuhle akci jedeme pouze z vaší a naší kapsy.

 

Věřte nám, bude to trochu jiné a lepší!

 

FESTIVAL BANÁT 18.8. - 21.8.2021 (org. doprava 17.8.-22.8.)
OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ NA FESTIVAL DO BANÁTU

 

Promořenost, proočkovanost i pravidla v mezinárodních cestách nám umožní vypravit vlak i uspořádání festivalu za dodržení všech standardních covidových pravidel. Časté otázky, zda festival může nějak zdravotně ohrozit místní komunitu bude kombinací splnění podmínek jak v ČR tak Rumunsku. 1. června by se mělo spustit očkování pro všechny vrstvy dospělé společnosti, tento postup již probíhá přes měsíc v Rumunsku, kde se mohou nyní očkovat úplně všichni zájemci. Další možností správného průjezdu bude platný PCR test (možná i Ag) či potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 90 dnech. Další možností pak zvažujeme otevřít i testovací místo přímo na festivalu, kde budete mít šanci si v průběhu konání zkontrolovat váš stav.
Program budeme zveřejňovat postupně. Víme, že to bude to nejsilnější co v této době šlo postavit. Jestli říkáme to nejsilnější, nic lepšího za posledních osm let v Eibenthale nevystupovalo.

 

Možnosti dopravy:

 • První, legendární možností je doprava vlakem. Výživných 1150 km Balkán expresem z Prahy až do rumunské Orsovy. Vlak odjíždí v úterý 17.8.2021 z Prahy v odpoledních hodinách (cca 17:00 - upřesníme) a z Brna ve večerních hodinách (cca 22:00 - upřesníme). Z Orsovy na Eibenthal pak můžete plout lodí (35 km) a dojet autobusem (9 km) anebo rovnou autobusem 45 km (více na webu v menu doprava). Vyberte si. Návrat vlakem je v pondělí 23.8.2021 v ranních hodinách (cca 4:00 Brno a 8:00 Praha - upřesníme).
 • Druhou možností je doprava autobusem, která je pro ty z vás, kteří chtějí kromě festivalu poznat i ostatní české vesnice v Rumunsku a Srbsku. Autobus odjíždí ve čtvrtek 12.8.2021 v odpoledních hodinách z Prahy (cca 19:00 - upřesníme) a ve večerních hodinách z Brna (cca 21:00 - upřesníme). Návrat autobusem je v pondělí 23.8.2021 v ranních hodinách (cca 4:00 Brno a 8:00 Praha - upřesníme).
 • Třetí možností je doprava po vlastní ose.

Kapacita festivalu
Kapacita festivalu je pro tento rok 1300 fanoušků a je rozdělená takto:

 • Kapacita vlaku je 1000 osob (z toho již 340 obsazeno předplatiteli z roku 2020 - ti se musí objednat znovu)
 • Kapacita autobusu je 98 osob
 • Kapacita vlastní dopravy je 202 osob

Vstupenky:
Vstupenky se objednávají na konkrétní osoby, které na festival jedou. Splatnost vstupenek je 10 dní, poté rezervace propadá.

 

Koronavir 2021 - možná platba zálohy:
Pro ty z Vás, kteří v konání festivalu momentálně věří tak napůl jsme připravili možnost platby zálohy.

 • Záloha má výhodu zálohy :), tedy že si rezervujete vstupenku na festival a zároveň se nevydáte ze všeho v této nejisté době. Zároveň její výše je pro nás garancí, že se přihlásí jen skuteční zájemci a fanoušci. Záloha bude ve výši 2500 Kč/osoba pro všechny druhy vstupenek. Doplatek zálohy je na konci června 2021. Platba zálohy je dobrovolná a volitelná na konci objednávkového formuláře.
 • Kdo chce platit rovnou plnou cenu tak samozřejmě může.
 • Festival 2020 (převod vstupenky nebo části platby z roku 2020). Je nutné vyplnit novou objednávku pro rok 2021.
 • Pokud převádíte vstupenku nebo část platby z loňského roku pak prosím v úplném závěru objednávky (předposlední položka) uveďte: číslo loňské objednávky, jméno objednávajícího a případně převáděnou částku (porovnáme s naším údajem). (Pokud jde o převod celé vstupenky a budete žádat stejné služby jako loni bude cena bez doplatku. V objednávce si tedy ideálně objednejte stejné služby jako loni. Pokud si něco ještě přiobjednáte pak danou službu doplatíte dle letošních cen).
 • Pokud jde o převod části platby, pak danou částku Vám odečteme z nové objednávky.

Storno podmínky:

 • Změna vlastníka vstupenky je do 30.6.2021 bez poplatku. Od 1.7. do 18.8.2021 za 100 Kč.
 • V případě zrušení zaplacené rezervace do 31.7.2021, Vám vrátíme 50 % Vaší platby nebo si u nás můžete ponechat 80 % z částky na objednávku pro další ročník.   
 • V případě zrušení zaplacené rezervace od 1.8.2021 Vám platbu nevracíme ani částku nepřesouváme na další ročníky.
 • Případné zrušení festivalu 2021.
 • Tento černý scénář nepředpokládáme, ale pokud přeci jen znovu nastane plán je následující:
 • V případě zrušení festivalu, díky vládním nařízením, zůstane každému z platících fanoušků 2500 Kč blokovaných  u nás, které pak budete moci využít při platbě vstupenky na rok 2022 anebo vám je v říjnu 2022 vrátíme. Rozdíl mezi celkovou platbou za osobu a blokovanými 2500 Kč budeme vracet v říjnu 2021.
 • Blokovanou částku 2500 Kč/osoba využijeme pro smazání dluhů z neuskutečněného festivalu 2020.

Eibenthal žije! Díky vám!

 

FACEBOOK

Účinkující

Open air Summit

Řehák Jirka

Gott revival

Wolf Lost In The Poem

Ryšavý Martin