Děkujeme, odejděte do Krumlova! Odcházíme!

Pořadatelé festivalu vyslyšeli přání všech fanoušků a odchází na propagační misi ze severu na jih, z České Lípy do Českého Krumlova. Během jejich putování se můžete se Štěpánem a Janem setkat na několika místech, kde vám odpoví na všechny otázky. Cestovatelé vyráží z banátské ambasády v České Lípě brzy ráno ve čtvrtek. “Máme domluveny kampaně na několika náměstích po celé trase, první den máme naplánováno přes deset zastávek, děkujeme všem, kteří nám vyjdou vstříc”. První den tak máte možnost na organizátory čekat v Sosnové, Borku, křižovatce I/9, Dubé, Mšeně, Nebuželech, křižovatce “U Matějků”, Byšici, Kostelci nad Labem, Poleradech, Brázdim, Vinoři, Satalicích a Václavském náměstí. Další místa budou přicházet již online podle aktuální rychlosti. Vše vyvrcholí předáním banátského katologu, hojně přezdívaném jako “písmo banátské”, v Českém Krumlově, kde bude dokument archivován.

 

Prosíme nekrmte!

 

Kontaktní kampaň však nebude omezena jen na zmíněné místa, všichni zájemci se mohou připojit k pochodu a po menším či delší čase se opět oddělit. “Chodíme průměrnou rychlostí 4,6km v hodině, je potřeba se našemu tempu přizpůsobit, při této rychlosti dokážeme ještě plynně komunikovat, doporučujeme však každému zájemci si nejprve tuto verzi vyzkoušet, případně napsat dopis a ten nám po cestě může předat”. Vedení pochodu všechny prosí, abyste se zdrželi krmení a především napájení cestovatelů!

 

300 kilometrů bez krosny a v pantoflích!

 

Jelikož první ročník v roce 2009 skončil jasným provarem těchto odvážlivců, přišlo těžké ponaučení pro letošní ročník. “Rozhodli jsme se, že se zbavíme všech věcí, které jsou důležité pro takový pochod”. Doma se tak nechávají spacáky, zbytečné oblečení, a tím pádem i těžké batohy. “V roce 2009 nám odešly pod vahou našich krosen nohy, nebudeme tak opakovat minulé chyby a půjdeme na to od lesa”. Ve zmiňovaný rok vytuhli kousek od Ruzyně a po sto kilometrech nonstop chůze museli zbytek dojet autobusem. “Byli jsme mladý a blbý, letos jsme o tom hodně přemýšleli a zjistili jsme, že například spacák je zbytečný, akorát nás nutí spát, my spát nebudeme”. V nejdůležitějším rozhodnutí se zaměřili na chodidla, doma nechávají i boty a do Krumlova odhodlaně vyráží v pantoflích! “Pantofle je funkční věc, voda tam nateče, ale i vyteče, to o jiných botách říct nemůžeme”.

 

Příchod věrozvěstů do Krumlova

 

Na jih by měli dobrodruhové dorazit v neděli, “plánujeme pompézní oslavy našeho příchodu do Českého Krumlova, dáme si tak deset piv a uzavřeme tak naší první kontaktní kampaň předáním našeho katalogu zástupcům města””. Podle starosty města by se měl příchod Štěpána a Jana rovnat příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. “Jsme šťastni, že si vybrali jako cíl naše město, předanou písemnost “Písmo banátské” necháme vystavit v muzeu na čestném místě, náměstí Svornosti by se mělo přejmenovat na Náměstí svornosti Štěpána a Jana.” uzavírá s touhou, aby už byla neděle, krumlovský předák.  

 

Jak misi sledovat?

 

Věrozvěstům nebude chybět selfí tyč, záložní baterka a rychlé internetové připojení, veškeré výstupy tak můžete sledovat na oficiálních FB stránkách! ..

 

FACEBOOK

Účinkující

Musica Balkanika + Přema

Lukačevič Jan

DJ Marty - Falafellas