Buď včas na nádraží, jinak ti ujedeme!

První zásadní hrozba jak si všechno zkazit, je přijít pozdě na nádraží. Tenhle expres totiž nedoženeš a jak ti jednou ujede, budeš čekat minimálně další rok..nejdelší vlaková výprava v dějinách světové hudby vyjede v úterý 15.8. z pražského Smíchova, my vám nyní posílám skoropřesný jízdní řád..!

 

ČR - Rumunsko:

  • Praha - odjezd 17:30 Praha Smíchov - 3. nástupiště

  • Brno - odjezd 21:00 Dolní nádraží

  • Bratislava - odjezd 23:00 Hlavní nádraží

Předpokládaný příjezd do Oršavy je v 11:42 místního času (+1h)

 

Vše se dozvíte z kompletních informací, které vám budou zaslány o víkendu mailem! Na jízdence naleznete číslo vagónu (číslujeme od lokomotivy dále) a číslo kupé/sedačky. Před vagóny by se měli pohybovat označení kapitáni a náš další personál, který vám poradí a vstupenky promění za účastnické pásky. Do vlaku můžete nastoupit jen s platným průkazem totožnosti, jinak byste si museli u hranic Schengenu (HUN/RO) zase vystoupit..a to my nechceme..buďte proto všude včas a připravení!

 

V Brně to bude stopa Xapatanu! Na nástup 320 osob máme pouhých pět minut! V Bratislavě to pak bude podobné, jen s tím, že nabereme asi deset kousků:)...a pak pofrčíme na Balkán!

 

Ve vlaku poskytujeme základní servis - točené pivo, Kofolu, vodu, kafe, řízky, domácí bagety (vlastoručně vyrobené naším Přemkem!) a další drobnosti, které vám pomohou přežít cestu do druhé vlasti! To vše za Banáty, které můžete vyměnit chviličku po nástupu do festivalového vlaku!

 

Závěrem prosíme o trpělivost - stejně jako my se vypravujete na velké dobrodružství s nejasným koncem. Společně přepisujeme českou železniční i hudební historii a již dnes je jasné, že ne vše bude tak dokonalé, jak si plánujeme. Ale nedokonalosti k této akci patří! Jak jistě víte, jde o unikátní vlakový spoj. Nic podobného se v historii železniční dopravy neuskutečnilo a zda ještě uskuteční je ve hvězdách a ve vás :) Stejně tak poprvé organizujeme přesun pomocí lodí a poprvé spolupracujeme s rumunskými autobusovými dopravci ..(dál to vysvětlovat nebudeme)..Když to shrneme: 1) Chyby v organizaci se objeví, buďte na ně připraveni. 2) Vagony, lodě, autobusy nejsou vaše ani naše - zanechte je v původním stavu 3) Poslouchejte starší a kapitány 4) Mějte pro své bližní pochopení a igelitku 5) Užijte si to se ctí.

 

Dobrou noc,

Štěpán, Honza & Tibi