Banátské vlakové šílenství - již za měsíc! Poslední vstupenky!

Přesně měsíc zbývá do poslední noci, která definitivně ukrojí zbývající hodiny do největšího vlakového šílenství v historii české kultury. Odstartujeme v úterý 15. srpna a my máme asi padesát lístků a pár informací..  

 

Přes půl kilometru dlouhá souprava, která se pořádně ani nevejde na perón (no prostě nevejde) odjede v úterý v 18:00 ze Smíchovského nádraží a přes Brno (kde právě asi kvůli nám přesunují nádraží někam jinam) a Bratislavu zamíříme až do rumunské Oršavy, kde přestoupíme na lodě a autobusy. Volba Smíchova nakonec byla logická, jezdí sem metro a při představě, jak by vypadal hlavák při nájezdu 700 fanoušků..? Smíchov je také domovem RegioJetu a my zde můžeme v klidu připravovat od rána celý speciál. Rozpojovat, posunovat, spojovat.. Tenhle vlak bude mít asi dvacet vagónů, z toho jeden nákladní, kterým povezeme nástroje a další neméně důležité tekuté věci. Souprava bude přistavena na nástupiště pár hodin před odjezdem a na péroně již pojede banátská směnárna a také prodej festivalových trik. Ve vlaku totiž platí již festivalové zákony. Tím hlavním je nevyskakovat z vlaku, chovat se jako člověk a řídit se pokyny kapitánů. Kapitáni se musí řídit pokyny Štěpána a Honzy. A Štěpán a Honza se musí řídit pokyny Jirky Schmidta. To je nejvyšší. Nejenže umí a bude řídit lokomotivu, ale také je technickým ředitelem vlakového RegioJetu a taky má rád Banát a veze speciální jazzovou sestvavu FourCette.

 

Program - přesný program oznámíme s Ondrou Ježkem na začátku příštího týdně. Bohužel z mateřských důvodů musela přebukovat jízdenku na příští rok matka Mucha a taky kapitán Demo, který měl být hlavní kapitán vlaku. Nebude. Stále však jede dalších třicet kapel a taky nově Thom Artway s divokou banátskou kartou. Kdo chtěl jet s Muchou a kapitánem, tak mu Honza napíše a bude si moci vybrat nové spolucestující. Stále platí, že se můžete těšit na druhou stage na Ujbányji a také pár novinek u Medvěda.

 

Vstupenky - máme asi padesát volných lupenů do autobusové dopravy. Ta je také takovou náhradní dopravou, ze které se docela lehce můžete dostat do vlaku (minimálně na cestu zpět), nyní probíhá jednání, že dokonce přibude ještě jede vagón a tím zmizí jeden bus. Takže je to jednoduché - http://www.festivalbanat.cz/objednavka-na-rok-2017

 

Další informace - vám přineseme brzy :)

 

to je zatím vše..

 

pár “technikálií” na konec

 

Banáty - festivalová měna. Již druhým rokem jsme spojili všechny světové měny do jednoho plastového kolečka, které nejde vyrobit, leda že byste si koupili vrtačku od Narexu za 4000 tisíce a vymontovali z toho jeden rotorek a získali tak jeden “banátek”. Posléze byste zjistili, že tato vrtačka obsahuje žetonek neplatné barvy. Nezbývá si fakt ty banáty poctivě vyměnit :(

 

Vlak je tak dlouhej, že se nevejde na perón - Všichni jistě vědí, že tak dlouhej perón jako je náš vlak asi v ČR není. Proto asi vlak rozdělíme na dvě půlky a při odjezdu je spojíme:). V reálu to bude tak, že jedna lokomotiva bude vpředu a druhá souprava jí bude mít vzadu, no a ty to pak celé srazí. Na dalších zastávkách to řešíme.

 

Když bude ve vlaku žízeň a hlad - tak to vyřeší našich deset barů s točeným pivem a občerstvením. Vlakový šéfkuchař Přemek to má pod palcem. Bude i kafe. Taky si budete moci vyzkoušet soutěž, jaké to je projít deset barů tam a zpět. Na kilometru to jsou dva bary na sto metrech. To jde.

 

Hranice - jedno z největších dobrodružství nás čeká na maďarsko-rumunských hranicích. Stačí vám k němu platná občanka. Kdo bude chtít ještě větší, stačí neplatná občanka. Nikdo neví, co se stane až celníci vlezou v pět ráno do vlaku..:)..ale my to zmákneme.

 

Kluci z Banátu..