Banát 2022 má svůj program!

Dlouho očekávaný program letošního festivalu je tady! Těšit se můžete na čtyři dny objevování českých kapel, osobností a divadel. Chybět nebude několik zajímavých novinek!

Hlavním cílem letošního festivalu bude opět česká vesnice v Rumunsku, Eibenthal, kde se uskuteční hlavní část banátského festivalu. V pořadí již jedenáctý ročník přivítá více než třicet kapel, patnáct osobností, pět divadel a mnoho dalšího doprovodného programu. Nabité čtyři dny umocní tradiční vlaková výprava, který již šestým rokem symbolicky rámuje celou akci a vytváří neopakovatelnou atmosféru, kdy účastníci na vlastní kůži zjistí, že omílané heslo "Banát se nedá vyprávět, Banát se musí zažít", funguje v těchto podmínkách na sto procent. V Tisovém údolí, jak se česky nazývá tato vesnička, opět vyroste několik zásadních míst, hlavní stage bude druhým rokem v místním parčíku pod názvem "Flaška", druhé večerní podium bude nově přesunuto na budované eibenthalské náměstíčko. Klasická denní stage nemůže najít jinde než u legendárního Medvěda. Nedílnou součástí je již mnoho let stále více populárnější kulturní dům Kamín, kde se opět představí osobnosti české společnosti, kteří přes cestování, stand-upy, politiku, současný konflikt na Ukrajině vtáhnou svými příběhy většinu návštěvníků festivalu. K tomu nebude chybět ani odpočinkové filmové odpoledne, divadelní vystoupení, organizované výlety, ranní jóga a běžecké tréninky. 

Jako každý rok se zařazuje do programu několik novinek. Po loňském pilotním projektu, se ještě více otevírá eibenthalský kostel Sv. Jana Nepomuckého, kde každý den bude sloužit bohoslužbu pan Josef Přelouček, rodák z Eibenthalu a kněz sloužící v další české vesnici Gerník. Jemu budou asistovat známé české zpěvačky Andrea Žigmundová a Kristýna Kůstková, které za doprovodu pianisty Michala Šupáka ozdobí tyto bohoslužby. Ostrým testem si také projde básnická stage, ze které by měla vzejít i festivalová sbírka a také bude celý den v provozu dětská stage. Čím jsme starší, tím více totiž myslíme na děti i na nás samotné rodiče:). I rodiče si však budou moci vyhrát, například v projektu Open air Summit pražských studentů nebo u stánku Klubu českých turistů, kteří s námi pomáhají mapovat a značkovat místní okolí. Pro rodiče bude ráno připraven vitamínový bar. 

Přesný denní rozpis spatří světlo světa na přelomu června a čevence.

Konec hlášení. Pojeďte nás podpořit!

OBJEDNÁVKA: http://www.festivalbanat.cz/objednavka-formular

PROGRAM 2022: http://www.festivalbanat.cz/ucinkujici